Chp Haberleri

Chp Haberleri

Göktepe, CHP’ye gitti, Demir, “Değişimi” işaret etti

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe ve ekibi CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’in davetlisi olarak, Fethiye Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatına gitti. Foça ve Cami Mahallesi Muhtarları da kahvaltıda Başkan Adayı İksirci Tezcan Göktepe ile birlikteydi. CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Benden öncesi ve Benden sonrası her şey değişti. Artık hayatın akışı farklı onun için “Değişim” şart ”dedi. Esnaf Odası ve Sanatkarlar Başkan Adayı Tezcan Göktepe, “Hayatımızda ve işlerimizde ve bizimde her alanda vurguladığımız “DEĞİŞİM” şart. İyi bir sahiplenme için bir verilecek göreve hazırız” dedi.

CHP’li Erbay: Üreticiye destek verilsin limon dalında kalmasın

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Muğla’daki limon üreticilerinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıyarak acil destek çağrısında bulundu.

Demir: "Ülkemiz için, Fethiye'miz için çalışmaya devam edeceğiz"

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı, Söğüt Köyü Yürek Mahallesi'nde takdir toplayan bir çalışmaya imza attı.

Girgin, TBMM’de orman işçisinin mektubunu okudu

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin TBMM Genel Kurulu’nda bir orman işçisinin kendisine yazdığı mektubu okudu. Girgin, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın orman işçilerinin kadro talebini görmezden gelmeyi bırakarak, bu çetin mesleğin kadrolu ve güvenceli hale getirilmesi için gerekenlerin acilen yapılması gerektiğini vurguladı.

Gökcan; 'CHP’li Muğla Büyük Şehir Belediyesi Miladını Doldurmuştur, Gidiyor Gitmekte Olan'

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, bugün TBMM’de gündem dışı söz alarak “Muğla’nın içme suyu” üzerine bir konuşma yaptı. Milletvekili Gökcan konuşmasında, genel kurul çalışmaları dışında, her hafta sonu Muğla’da sahada olduğunu belirterek, “13 Belediyenin 7’sini kazandık. CHP’li Muğla Büyük Şehir Belediyesi de miladını doldurmuştur. Gidiyor gitmekte olan. Hemşerilerimizin Muğla’da en büyük sorunu içme suyudur ve köyler ve ilçelerimiz susuzluktan kırılıyor” dedi.

'İktidardan Basına Darbe Üstüne Darbe'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundan geçtikten sonra Genel Kurula Gelen Vergi Usul Kanunu hakkında CHP Grubu adına söz alan Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin teklifin 15.nci maddesinin Yerel Gazetelerin kapanmasına yol açacak düzenleme olduğunu belirterek maddenin geri çekilmesini istedi. Girgin,’’Temmuz ayında yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Genelgesi ile kamu kurumlarının gazetelere abone olmalarını, reklam ve ilan vermelerini yasaklayan hükümet, şimdi de vergi cezası tebliğlerinin gazetelerde yayınlanmasına son vererek yerel basına öldürücü darbeyi vurmaya hazırlanıyor’’ diyerek düzenlemeye tepki gösterdi.

AK Parti ve CHP’nin Yurt Düellosu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

AK Parti ve CHP arasında yaşanan öğrenci yurdu tartışması devam ediyor. AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin, Turgutreis Öğrenci Yurdu’na Büyükşehir Belediyesi’nin su bağlantısını yapmadığı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün hakkındaki söylemlerine, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’ndan tepki geldi.

CHP’li Erbay: Sandras ölürse Muğla ölür! Yaşam kaynağımızın yok edilmesine izin vermeyeceğiz

Sandras Dağı’ndaki madenler nedeniyle Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman bölgesinin doğal güzelliklerinin ve su kaynaklarının yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyleyen CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Maden sahaları doğamızı, ekolojik sistemi ve su kaynaklarımızı yok edecek. Yaşam alanlarımızın yok edilmesine ve yüzyıllardır atalarımızın tarlalarını suladığı kaynakların kurutulmasına müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Girgin Dalaman’daki TİGEM arazisini TBMM gündemine taşıdı

CHP Muğla Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Süleyman Girgin Türkiye Tarım işletmeleri Genel Müdürlüğü Dalaman Tarım İşletmesi'nin, ekim yaptığı yerlerin, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilmesini, Bakan Mehmet Ersoy’a sordu. Meclis Genel Kurulu’nda bu konuda bir konuşma da yapan Girgin, verdiği yazılı soru önergesinde, Takdir Komisyonu tarafından belirlenen kamulaştırma bedeline yapılan itirazı da gündeme getirdi.

AK Partili Gökcan, "Yurt açılışının gecikmesinin tek sorumlusu CHP’li Belediyedir”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Muğla'daki Turgut Reis Öğrenci Yurdu'nun açılışını CHP'li Muğla Büyükşehir Belediyesi geciktirdiğini söyledi.

Kokan dereler CHP’li belediyeleri ikiye böldü

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan ve ilçenin tam ortasından geçen dereler pislik içindeyken, derelerden gelen pis kokudan dolayı da vatandaşlar isyan ediyor. Ancak derelerin temizliği ile ilgili CHP’li belediyeler ikiye ayrıldı. Marmaris Belediyesi, “Marmaris’te bize ait dere yok. 16 derenin 9’u Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait” açıklaması yaparak topu Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne attı. Öte yandan Marmaris’te, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait dere olmadığı da ortaya çıtı.

Girgin’den çağrı: Asgari ücret vergi dışı bırakılsın

CHP Muğla Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Süleyman Girgin bu hafta komisyonda görüşmeleri yapılan vergi kanununa dair yaptığı konuşmada torba yasanın geç kalınmış bazı düzenlemeleri içerse de işçinin, çiftçinin, esnafın sorunlarına deva olacak düzenlemeler içermediğini söyledi. Girgin iktidara şunları söyledi: “ Sosyal devletin, özellikle pandemi ve ekonomik kriz koşullarında vatandaşa el açmak yerine el uzatması gerektiğini defalarca söyledik, bas bas bağırdık esnaflarla ilgili, esnaflarımız helak olana kadar niçin beklediniz?

Alaattin Çakıcı’dan Muğla mektubu “Bodrum, Milas ve Marmaris'te bu yaz ne oldu?”

Alaatin Çakıcı, Twitter hesabından "Bodrum, Milas ve Marmaris'te bu yaz ne oldu?" başlıklı mektup paylaştı. Çakıcı, "CHP, Milas Belediyesi'yle ilgili neden bir araştırma yapmıyor. Sayın devlet büyüklerimizden bir vatandaş olarak isteğim; bu il ve ilçelerle ilgili CHP'nin dile getirmediği devletimizin sorumlu olduğu yetim hakkını korumalarını kendilerinden talep ediyorum" dedi.

Demir: “Dünya Öğretmenler Günü’nü Kutluyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Demir: 'Milyonlar, CHP iktidarında hakkını alacak!'

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, ilçe binasına '3600 ek gösterge Memur Hakkını Alacak' yazılı pankart astırdı.

CHP’li Erbay; 'Sayıştay Raporu Muğla’daki orman yangınlarında ihmal olduğunu ortaya koydu'

Sayıştay’ın Orman Genel Müdürlüğü ile ilgili raporunun Muğla’da yaşanan orman yangınlarındaki ihmalleri açık bir şekilde ortaya koyduğunu söyleyen CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Gerek yangın sürecinde gerekse yangın sonrasında gerekli tedbirlerin alınmadığını ve ihmallerin olduğunu birçok kez dile getirmiştik. Bu iddialarımızın doğruluğu Sayıştay raporuyla kanıtlandı.” dedi.

Fethiye Belediyesi CHP’ninTarım Zirvesine katıldı

Fethiye Belediyesi ve beraberinde Fethiye Likya Kadın Kooperatifi ile Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, İstanbul’da düzenlenen "CHP'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi'ne katılım sağladı.

Demir: “Memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, genel merkezin memurlara 3600 ek gösterge konusuna ilişkin olarak iktidara yaptığı eleştiri ve çağrıya destek verdi.

Demir: “En önemli husus bir gün hepimizin yaşlanacağıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 1 Ekim Dünya Yaşlılar günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ; “3600 ek gösterge için milyonlarca memur CHP iktidarını bekliyor”

Toplantıda konuşan CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Bugün ülkenin her yerinde 3600 Ek Gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurumuzun sesi olmak için buradayız” dedi.

Girgin, Muğla’daki arıcıların yangınlar sonrası katlanan sorunlarını TBMM’ye taşıdı

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, Muğla’daki arıcıların yangınlar sonrası katlanan sorunlarını gündeme getirdi. Daha önce de Muğla’da bir Arıcılık Enstitüsü kurulması için kanun teklifi veren Girgin, geçtiğimiz günlerde Muğla Arıcılar Birliği’ni ziyaret ederek Birlik Başkanı dahil olmak üzere bir çok üretici ile bir araya gelip görüş alışverişinde bulundu.

CHP’li Erbay; Turizm sektörümüz acil destek bekliyor

Turizm sektörünün Türkiye için önemli gelir ve istihdam kaynarından biri olması nedeniyle stratejik öneme sahip sektörlerden birisi olduğunu dile getiren CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, turizm sektörünün içinde bulunduğu zor durumdan çıkması ve gelecek senelerde varlığını devam ettirebilmesi için acilen destek paketi açıklanması çağrısında bulundu.

CHP’li Erbay; "Akköprü Barajı’nı da sattınız. Yazıklar olsun!"

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Akköprü Barajı ve Hidroelektrik Santrali ile Santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesine “Ülkemizin milli değerleri bir bir satılıyor. Akköprü Barajı da satıldı. Yazıklar olsun.” diyerek tepki gösterdi.

CHP Muğla İl Başkanı Zeybekoğlu “Çocuklarımızın eğitimi için hazırız”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, eğitimi konu alarak bir basın açıklaması paylaştı. Başkan Zeybek açıklamasında, “Tek adam rejiminin ülkemizi içine soktuğu çok yönlü krizin ağır sonuçlarını yaşadığımız alanların başında eğitim gelmektedir. 19 yıllık AKP iktidarı süresince liyakatten uzak ideolojik nedenlerle yapboz haline getirilen eğitim sistemimizin yapısal sorunları, iktidarın yönetemediği COVİD-19 salgını süresince daha da derinleşmiş ve iyice gün yüzüne çıkmış durumdadır” dedi.

İstikrarsızlık üreticiyi vurdu

CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, üreticilerin zor durumda kaldığını söyleyerek, bir basın açıklaması paylaştı. Başkan Tezcan açıklamasında, “Her yıl bir önceki yılı mumla arayan üreticilerimiz hükümetin tutarsızlığı yüzünden zor durumda” dedi.

CHP’li Özcan “Halk artık değişim istiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, ilçe programları kapsamında CHP Fethiye İlçe Örgütü’nü ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada ülke gündemine değinen Milletvekili Özcan, halkın değişim istediğini dile getirdi.

Başkan Demir, “Çay simit ile bile ay sonu gelmiyor; asgari ücretli nasıl geçinecek”

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Çay simit hesabı yapanlar bu ara suskun. 4 kişilik bir aile sabah akşam çay içse simit yese 1620 TL yapıyor. Kira ve birkaç faturayı da üzerine eklerseniz 3120 TL çıkıyor. Asgari ücretliler nasıl geçinecek” dedi.

CHP’li Girgin: “İktidar Yurt Konusunda Sınıfta Kaldı”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili "Bir yurdun atık su sorununu dahi çözmekten acizler" sözlerine yanıt verdi. Girgin, “Ranta, talana ve sömürüye dayalı bir inşaat rejimi kuran AKP iktidarı şimdi öğrencilerimize 'yurt yok' diyor. Yok, çünkü yurt için ayrılması gereken paralar 5’li çeteye gitti. İktidar bu konuda sınıfta kaldı ama her konuda olduğu gibi iş bilmezliklerini CHP’li belediyelerin üzerine atıyorlar” dedi.

Girgin: “Öğrencilerin barınma sorununu barınma ve temel eşya desteği ile çözeceğiz”

CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Süleyman Girgin, üniversite öğrencilerinin barınma sorunu hakkında bir kanun teklifi verdi. Girgin, “Öğrencilerin barınma sorununu uzun vadede sosyal devlete yaraşır yurtlarla çözeceğiz. Ancak şu an bir barınma krizi yaşanmaktadır. Bu barınma krizinde, kendisine yurt tahsis edilemeyen öğrencilerimize her ay asgari ücretin yarısı tutarında barınma desteği vermeliyiz. Bu da yetmez, üniversiteye yeni başlayanlara bir defaya mahsus olarak, bir asgari ücret tutarında temel eşya desteği verilmelidir” dedi.

Menteşe’de Hasat Şenliği

Menteşe Belediyesi kendi arazilerinde yetiştirdiği 6 ton buğdayı hasat şenliğinde yerel üreticilere dağıttı. Menteşe Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünde yapılan hasat şenliği buğday dağıtım törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP İl ve İlçe Başkanları, meclis üyeleri, yerel üreticiler ile vatandaşlar katıldı.