Temizlenmeyen logarlar taşkınlara neden oldu

Fethiye'yi 2 günden bu yana etkisi altına alan sağanak yağışlar bazı ev ve işyerlerinde su baskınlarına neden oldu.İşyerlerini su basan esnaflar kendi imkanları ile işyerlerine giren suyu tahliye etmek için büyük çaba harcadılar.Esnaflar logarların zamanında yeterince temizlenmediği için bu su taşkınlarının meydana geldiğini ifade ettiler.

PAYLAŞ
Temizlenmeyen logarlar taşkınlara neden oldu
Fethiye’yi 2 günden bu yana etkisi altına alan sağanak yağışlar bazı ev ve işyerlerinde su baskınlarına neden oldu.İşyerlerini su basan esnaflar kendi imkanları ile işyerlerine giren suyu tahliye etmek için büyük çaba harcadılar.Esnaflar logarların zamanında yeterince temizlenmediği için bu su taşkınlarının meydana geldiğini ifade ettiler.
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Uzun zamandan bu yana beklenen yağmur Fethiye’ye geldi.2 günden bu yana aralıksız devam eden yağmur yol kenarında bulunan su giderlerinin yeterince temiz olmamasından dolayı bazı ev ve işyerlerinde su baskınlarına neden oldu.İşyerlerine su basan esnaf mağdur olurken dükkanlarında ki suyu kendileri tahliye etmek için büyük çaba harcadılar.Fethiye ve çevresinde devam eden yağmurlu havanın bu hafta ve önümüzdeki hafta da devam edeceği tahmin ediliyor.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin logarları yeterince temizlemediği yönünde şikayetlerini dile getiren Atatürk Caddesi’nde  esnaflık yapan bir vatandaş  “Arkadaşlarımızın dükkanlarının yer ile zemini 0 durumundadır. Onlar baya mağdur oldular. Bizim dükkan yaklaşık 15 cm yukarda olduğu için bir şey olmadı. Yan dükkandaki arkadaşlar sabahtan beri suyu dışarı çıkarmak için çalışıyorlar. Yaklaşık 6 7 dükkanın su ile mağduriyeti var. Biz bu olayı her yağmur da yaşıyoruz. Geçenlerde bir arkadaşımız dolu olan logarı şikayet üzerine zorlukla açtırdı. Eğer o da açılmasaydı bütün dükkanların içine kadar su dolabilirdi. “diye konuştu.
Her yağmur yağdığında işyerine su girdiğini ifade eden bir başka esnaf “Her yağmur yağdığında dükkanımızın içine su giriyor. Bu yağmurun içeri girmesi mobilyalarımıza ve fayanslara zarar veriyor. Yağmur yolu kapatmış durumda sabahtan beri dükkanımızın içine giren suyu çıkartmakla uğraşıyoruz. Mağduruz. Bu durumun düzeltilmesini istiyoruz”dedi
İşlerini halletmek için çarşıya geldiğini ifade eden bir vatandaş ise  “Yağmurun bu kadar şiddetli olacağını tahmin etmiyordum. Bir yağdı tam yağdı. Sular kaldırımlara kadar taştı. Islanmamak için ayakkabıma poşet geçirdim fakat fayda etmedi”dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN