Gündem

Soydemir, esnaflarımız krediden tam yararlanamadı Soydemir, esnaflarımız krediden tam yararlanamadı
Salı ve Cuma Pazarı birlikte kuruluyor  Salı ve Cuma Pazarı birlikte kuruluyor 
PTT önünde 1100 TL kuyruğu PTT önünde 1100 TL kuyruğu
Asayiş ve Pandemi değerlendirme toplantısı düzenlendi Asayiş ve Pandemi değerlendirme toplantısı düzenlendi
Borsa ve odalardan ortak açıklama Borsa ve odalardan ortak açıklama
Devletimiz ihtiyaç sahiplerini unutmadı  Devletimiz ihtiyaç sahiplerini unutmadı 
Babadağ'daki 'yatır' mahkemelik etti Babadağ’daki “yatır” mahkemelik etti
MSKÜ'ye Eğitimde Erişilebilirlik Ödülleri'nden 'Yeşil Bayrak' MSKÜ’ye Eğitimde Erişilebilirlik Ödülleri’nden “Yeşil Bayrak”
Vali Tavlı,  tarım üreticilerini ziyaret etti Vali Tavlı,  tarım üreticilerini ziyaret etti
MSKÜ 86 projesi ile bir rekora imza attı MSKÜ 86 projesi ile bir rekora imza attı
Soğuk baklava büyük ilgi görüyor  Soğuk baklava büyük ilgi görüyor 
Üreticinin elinde kalan ürünler vatandaşlara dağıtılıyor Üreticinin elinde kalan ürünler vatandaşlara dağıtılıyor
Menteşe Belediyesi zemin yenileme çalışmalarına başladı Menteşe Belediyesi zemin yenileme çalışmalarına başladı
Günde ‪250-300‬ kilometre yol süpürülüyor  Günde ‪250-300‬ kilometre yol süpürülüyor 
Körfez manzaralı mesire alanı ihalesi 25 Mayıs'ta Körfez manzaralı mesire alanı ihalesi 25 Mayıs’ta
Genelge valiliklere gönderildi  Genelge valiliklere gönderildi 
Turistler güneşin ve denizin tadını çıkarıyor  Turistler güneşin ve denizin tadını çıkarıyor 
Parkın tamamlanması için yoğun mesai harcanıyor Parkın tamamlanması için yoğun mesai harcanıyor
Yollar güvenli hale geliyor Yollar güvenli hale geliyor
20'li yaşlar akımına Muğlalı siyasiler de katıldı 20'li yaşlar akımına Muğlalı siyasiler de katıldı
Gündem Haberleri

Soydemir, esnaflarımız krediden tam yararlanamadı

17 günlük kapanma sürecinde KOSGEB kredilerinden tüm esnafların yararlanamadığı kaydedildi. Bu kapanma sürecinde anneler günü nedeniyle çiçekçiler hafta sonunda 2 gün açık olacak. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Esnaflarımız bayrama hazırlık yaptı. Kapanma süreci gelince ellerindeki ürünler kaldı, satış yapamıyorlar. Ancak esnafımız gerçekten çok anlayışlı.” Diye konuştu. 

Salı ve Cuma Pazarı birlikte kuruluyor 

17 günlük kapanma nedeniyle daha önceden açılmayacağı bildirilen semt pazarları İçişleri Bakanlığı genelgesiyle cumartesi günü pandemi tedbirleri alınarak açılabilecek. Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, “Fethiye’de cumartesi günü tüm semt pazarları kurulacak. Fethiye merkezde Salı ve Cuma pazarı birlikte oluşturulacak” dedi. 

PTT önünde 1100 TL kuyruğu

Tam kapanma nedeniyle sosyal yardım programı adı altında vatandaşlara verilen 1100 TL tutarındaki paralar PTT ve ilgili banka şubelerine yatırılınca vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Fethiye’de PTT merkez şube önünde toplanan vatandaşlar, “Keşke diğer şubeler açık olsaydı burada fazla insan kalabalığı olmazdı” diye konuştular. 

Asayiş ve Pandemi değerlendirme toplantısı düzenlendi

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma sürecinde il genelinde alınan tedbirler ile ilgili Asayiş ve Pandemi Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.

Borsa ve odalardan ortak açıklama

Muğla Ticaret Borsası (MTB), Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO), Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Marmaris Ticaret Odası (MTO), pandemi sürecinde üye işletmelerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla bir açıklama yayınladılar.

Devletimiz ihtiyaç sahiplerini unutmadı 

17 günlük kısıtlamada devletimizin şefkat eli Fethiye’de de ihtiyaç sahiplerine Ramazan bayramı öncesi ulaştı. Fethiye’de bir araya gelen kurumlar yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerini sevindirdi. 

Babadağ’daki “yatır” mahkemelik etti

Türkiye’nin dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Fethiye Babadağ’daki yatır, vatandaşlar ile dönemin müftüsünü mahkemelik etti. İddialara göre; Fethiye’nin eski müftüsü gözetiminde Babadağ’ın zirvesindeki “yatır”ın açılıp nakledilmesi, vatandaşların tepkisini çekti. Babadağ teleferik projesi nedeniyle yatırın geçen dönem müftüsünün gözetiminde mezarın açılıp nakledilmesinin ardından bazı vatandaşlar, eski müftüyü CİMER’e şikayet etti. Yapılan soruşturmanın ardından eski müftü, şikayeti yapan şahsa iftira davası açınca Babadağ’daki yatırın açılıp ortadan kaldırıldığı ortaya çıktı. Babadağ’ın zirvesinde yıllardır “yatır” olarak bilinen mezar kaldırılınca, yöre sakinleri büyük üzüntü duyduklarını belirttiler. 

MSKÜ’ye Eğitimde Erişilebilirlik Ödülleri’nden “Yeşil Bayrak”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ), Engelsiz Üniversite Ödülleri’nden “yeşil bayrak” ile ayrıldı.

Vali Tavlı,  tarım üreticilerini ziyaret etti

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Milas ilçesindeki tarım üreticilerini yerinde ziyaret etti.

MSKÜ 86 projesi ile bir rekora imza attı

MSKÜ bu yıl, TÜBİTAK 2209-A - Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve TÜBİTAK 2209-B - Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı kapsamında 2020 yılının 2. çağrı döneminde kabul gören 86 projesi ile bir rekora imza attı.

Soğuk baklava büyük ilgi görüyor 

Türkiye’nin önde gelen markaları arasında yer alan ve meşhur Maraş dondurması ile birbirinden güzel tatlı çeşitlerini dünyaya tanıtan MADO; pandemi döneminde Fethiye’de de faaliyetlerini paket servis ve gel al hizmeti ile aralıksız sürdürüyor. 

Üreticinin elinde kalan ürünler vatandaşlara dağıtılıyor

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında başlatılan tam kapanma kısıtlamalarında, üreticinin elinde kalan ürünler, Bodrum Belediyesi'nce alınarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılıyor. 

Menteşe Belediyesi zemin yenileme çalışmalarına başladı

Menteşe Belediyesi, pazaryeri çatısı taşıyıcı kolanların yenilenmesi ve yol çalışmasının ardından zemin yenileme çalışmalarına başladı. Sokağa çıkma yasağını değerlendiren Menteşe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, peynircilerin bulunduğu sokak ile Perşembe pazarı girişi Zabıta Noktasının bulunduğu alanda çalışmalarını sürdürüyor. 

Günde ‪250-300‬ kilometre yol süpürülüyor 

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri mahalle bazlı gerçekleştirilen geniş kapsamlı temizlik çalışmalarına devam ediyor. 

Körfez manzaralı mesire alanı ihalesi 25 Mayıs’ta

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’nde yapılması planlanan Karagözleriçi C Tipi Mesire Yeri ihalesinin, 25 Mayıs Salı günü saat 11.00’da Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’nde yapılacağı öğrenildi. 

Genelge valiliklere gönderildi 

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine pazar yerleri ile ilgili genelge gönderdi. Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, Fethiye Belediyesi ile yapılacak istişareler sonucu açık olan pazarların belirleneceğini söyledi. 

Turistler güneşin ve denizin tadını çıkarıyor 

Fethiye Belediyesi tarafından yürütülen Çalış Sahil Düzenleme projesi kapsamında, çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Tam kapanma sürecinde ekipler plajın sezona yetiştirilebilmesi için yoğun bir çaba harcıyor. Öte yandan güzel havayı fırsat bilen yabancı turistler, Çalış Plajı’nda güneşin ve denizin tadını çıkardı. 

Parkın tamamlanması için yoğun mesai harcanıyor

Fethiye Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Bahriye Üçok Parkı’nda çalışmalar devam ediyor. Ekipler tam kapanma sürecinde parkın tamamlanabilmesi adına, yoğun bir mesai harcıyor. 

Yollar güvenli hale geliyor

Seydikemer Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma sürecini fırsata çevirerek çalışmalarına hız kattı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Girmeler Mahallesi'nde stabilize yol çalışması başlattı. 

Toplam 2522 haber.