Gündem

Gündem Haberleri

Kıbrıs Gazisi Akan, Fethiye'de toprağa verildi

Fethiye'de yaşayan 76 yaşındaki Kıbrıs gazisi   Ömer Tuncay Akan vefat etti. Kıbrıs harekatının kahramanlarından Akan'ın vefatı başta ailesi olmak üzere şehit aileleri, gazi arkadaşları ve Fethiye camiasını yasa boğdu.

Ölüdeniz Kumburnu Plajı baştan aşağıya yenilendi

Türkiye'nin tanıtımında kapak fotoğrafı olan Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı Plajı, 5 yıldızlı plajlar gibi  hizmet veriyor. Ülkemizin tüm tanıtımlarında ilk sırada yer alan Ölüdeniz Kumburnu Plajı bu yıl çehresini tamamen değiştirerek, dünyanın en gözde plajları ile yarışır hale geldi. Bu sezon görünümünü baştan aşağıya yenileyen Kumburnu Tabiat Parkı Plajında şezlong ve şemsiye kullanmak istemeyenler için özel bir bölümde ayrıldı. Kumburnu tabiat parkı plajında güvenliğe büyük önem verilirken, cankurtaranlarda nöbete başladı. Kano ve Deniz Bisikletinin yanı sıra su sporlarının da rağbet gördüğü plajdan tatilciler çok mutlu. 

Arıkan, teknede izole tatile ilgi çok

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kademeli normalleşme başlarken, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sezonda teknede izole tatile ilginin fazla olacağı belirtildi. Fethiye ve Göcek koyları şimdiden teknelerle dolmaya başlarken, pek çok koyda yat bağlama yerlerinin dolduğu ifade edildi. İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan, “yat turizminden umutluyuz. Teknede izole tatile bu yılda ilgi fazla… Geçen yıldan kaparo yatıranlar temmuz ve ağustos aylarında bölgede yoğunluk göstereceklerdir” dedi. 

Fethiye Edebiyat Grubu bir araya geldi

Fethiye Edebiyat Grubu10 aylık bir aradan sonra yeniden bir araya geldi.

Dünya mutfağı Fethiye’de

Dünya mutfağını Fethiye’ye getiren Morr Garden yeni lezzetleri ile Fethiye halkına hizmet sunuyor. Daha önce hiç kullanılmamış soslara yer veren Morr Garden toplu yemekler konusunda da çalışmalar yapıyor. Kahvaltılarıyla da ses getiren Morr Garden geniş çeşit yelpazesiyle hem Fethiye halkına hem de Fethiye’ye gelen misafirlere Yanıklar’da çevre yolunda hizmet veriyor.

90 yaşındaki Necip Gülhan’ın Atatürk sevgisi herkesi duygulandırdı

Menteşe İlçesi’nde yoldan geçerken otomobilin arka camına asılan Atatürk fotoğrafının üzerinin toz olduğunu gören 90 yaşındaki Necip Gülhan, tozu mendiliyle temizledi. Gülhan’ın bu davranışı Muğla'da takdir toplarken CHP Muğla İl ve İlçe Başkanları Gülhan’ı ziyaret etti.

Marmaris’te sezon Rıo Karnavalı gibi başladı!

Türkiye Dans Federasyonu Kulüplerarası Türkiye Salsa 5. Etap Dans Yarışması; Marmaris’te tamamlandı.

Türk Kadınlar Birliği’nden FETAV’a ziyaret

Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesinin yeni yönetimi Fetav’ı ziyaret etti. 

Tüm Yerel – Sen Karaca’yı ziyaret etti

Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (TÜM YEREL – SEN) Başkanı Salih Yıldız ve Mali sekreteri Yücel Kılınç, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyarette bulundu. 

Bodrum Belediyesi sanatçılara destek olmaya devam ediyor

Bodrum Belediyesi, Covid-19 nedeniyle bir yıldır zor günler geçiren müzisyenlere destek olmak için “Bodrum Sanatçıları, Bodrum Sokaklarında" projesini başlattı. İlçede 20 farklı noktada müzikseverlerle buluşan 100'den fazla sanatçı Bodrum sokaklarına neşe ve renk katıyor. Başkan Aras, " Bodrum kültüre ve sanata değer veren insanların bir arada olduğu bir yerdir." dedi.

FIFA Kokartlı Hakem Dereli, Karaca’yı ziyaret etti

FIFA kokartlı hakem Mustafa Selçuk Dereli, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

Kesintisiz promosyon için Karaca’ya teşekkür 

Fethiye Belediye personeli banka promosyonları nedeniyle Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür edip, hediye takdim ettiler.

AK Partili Öztürk, yamaç paraşütü pilotlarının sorunlarını dinledi

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Ölüdeniz Paraşüt Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akçay, Başkan Yardımcısı İsmail Kurt’tan Belcekız Plajında ki iniş noktaları ve pilotların genel sorunları ile ilgili bilgiler aldı. Ölüdeniz Belcekız Plajında ki tüm iniş alanlarını birlikte gezen AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, kooperatifin hazırladığı proje hakkında da bilgiler aldı. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Yararlı bir görüşme yaptık. Kooperatifin sorumluluklarını, sıkıntılarını yerinde görmüş olduk” dedi. 

Menteşe Belediyesi 55 Bin ata tohumunu toprakla buluşturdu

Menteşe Belediyesi Kafaca Mahallesindeki 7 dönümlük tarım arazisinde 55 bin ata tohumunu toprakla buluşturdu.

Ortaca Belediyesi’nden iddialara belgeli cevap

CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, ilçedeki katı atık alanlarının tehlikeli ve kimyasal atık deposuna dönüştüğünü iddia etmişti. Ortaca Belediyesi tarafından yapılan açıklamada iddialara belgeli cevap verilerek, ““Üreticilerimizin zor günler yaşadığı bir dönemde, üreticilerimizden kaynaklanan ve yılın belli bir zaman zarfında yaşanan kısa süre içinde biten bir sorunu Ortaca Belediyesine aksettirmek doğru bir tutuk değildir. Ortaca hepimizindir ve hep beraber sorunlara çözüm odaklı yaklaşılması gerekir.” ifadelerine yer verildi.

Ressam Başarır’a teşekkür plaketi

Yaptığı resim ve heykellerle Seydikemer’i güzelleştiren ve ilçenin kadim tarihinin bilinmesine katkısı olan Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır’a teşekkür plaketi verildi.

Milletvekili Erbay, nüfusları artan yerel yönetimlere bütçeden pay verilmeli

CHP’li Erbay, belediyelerin artan nüfuslarıyla orantılı olarak bütçeden pay alması için kanun teklifi verdi

Şehit Fethi Bey Parkı normalleşme dönemine hazır

Sahil bandında hem çocuklara, hem de yetişkinlere eğlenme ve keyifli vakit geçirme imkanı sunan Şehit Fethi Bey Parkı’ndaki oyuncaklar, çocuklar için elden geçirildi ve park yeni normalleşme dönemine hazır hale getirildi.

Fethiye kültür rotaları canlanıyor

Fethiye turizminin 12 aya yayılması, turizm çeşitliliğinin arttırılması, kültür turizminin daha da canlanması için Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat başkanlığında, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, Milas -Beçin Kalesi Kazı Başkanı ve Fethiye Kalesi kazı Danışmanı Prof.Dr. Kadir Pektaş, Fethiye Turizm Danışma Bürosu Şube Müdürü Saffet Dündar ve Fethiye Müzesi Müdürü Emel Özkan katılımı ile toplantı yapıldı.

Toplam 2620 haber.