Gündem

Gündem Haberleri

Hıra güven tazeledi

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar Manavlar Odası 5 Olağan Genel Kurulu Aymes Otel’de yapıldı.Seçimli Genel  Kurul’da 248 oy alan mevcut başkan Adem Hıra tekrar 4 yıllığına başkan seçildi.

Sevilen Eczacı Şeref Biber hayatını kaybetti

Fethiye’de 40 yoldan bu yana eczacılık yapan Şeref Biber hayatını kaybetti. Biber,  Gökben Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Seydikemer’in sevilen muhtarı Köse, son yolculuğuna uğurlandı 

Seydikemer'in Yayla Dont Mahallesi muhtarı Mustafa Köse, uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalığı nedeniyle vefat etti. Muhtar Köse Fethiye'nin Esenköy Mahallesinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Dünya birincisi Beyza’yı, Karaca ziyaret etti

Kaymakam Mustafa Karslıoğlu Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Beyza Nur Demir, Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda dünya birincisi oldu. Fethiyeli Beyza Nur’u Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca evinde ziyaret etti. Beyza’yı tebrik eden Karaca, hediye takdim etti.

Öğrencilerden SED Medya’ya ziyaret

Şehit Yüzbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencileri Orman Koruyucuları Projesi kapsamında televizyonculuk ve gazetecilik konularında bilgi almak üzere SED MEDYA’yı ziyaret ettiler.

İYİ Parti, Karaca’yı ziyaret etti

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban beraberindeki heyetle Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarette bulundu. 

Başsavcı Bingül’den ‘Kan Bağışı Kampanyası’na destek

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül Fethiye Adliyesi Önü’nde düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek olunması çağrısında bulundu.

Mıgırı Lakaplı Mustafa Köse hayatını kaybetti

Fethiye ve Seydikemer’in sevilen isimlerinden Mustafa Köse hayatını kaybetti.

Alt yapı çalışmaları hızla devam ediyor

Fethiye Belediyesi ve MUSKİ, AYDEM ve Telekominasyon Şirketleri  işbirliği ile başlayan alt yapı çalışmaları İnönü Bulvarı’na bağlanan 137. Sokak’ta devam ediyor.

Ekmekte fiyat karmaşası

Akaryakıt, elektrik ve un gibi fırıncıların kullandığı ürünlere ardı ardına yapılan zamlardan sonra ekmek fiyatlarında belirsizlik kafa karıştırmaya devam ediyor. Ekmeği 200 gramı Fethiye’de 2,5 TL’ye satılırken Dalaman’da 3TL  ve Ortaca’da 2,5TL ‘ye satılıyor. Köyceğiz’de ise 230 gram ekmek 2.5 TL’ye satılıyor.

Seydikemer Belediyesi karla kaplı yolları ulaşıma açtı

Seydikemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yayla Mahallelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle başta okul yolları olmak üzere kapanan yolları tekrar ulaşıma açtı. 

Fethiye - Seydikemer Turizm Destinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi  

Vali Orhan Tavlı’nın talimatları ile Muğla İlinin ve İlçelerinin tarihi, turistik, kültürel varlıkları ve turistik değerlerinin tanıtılması, turizmin 4 mevsime yayılması çalışmaları kapsamında Muğla Valiliğince Fethiye–Seydikemer Turizm Destinasyon Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Bu kapsamda, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen kapsamlı tanıtım faaliyetleri çerçevesinde Fethiye–Seydikemer Turizm Destinasyon Yürütme Kurulu toplantısının üçüncüsü gerçekleştirildi. 

Önemli yatırım ve projeler destekleniyor

Bakanlıklar ve diğer merkezi idare kuruluşlarının aktardığı kaynaklarla illerde yapılacak her türlü yatırım, yapım, bakım, onarım ve yardım işlerini ve bunların gerektirdiği tüm iş ve işlemleri yürütmek ve izlemek amacıyla kurulan Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nın 2021 yılında gerçekleştirmiş olduğu kamu yatırımları değerlendirildi.

MUTSO Başkanı Ercan: “Aşı olmak için kolları sıvayalım”

Muğla’da artan Covid-19 vakaları nedeniyle açıklama yapan Başkan Ercan aşının önemine dikkat çekti.

Yağışlardan etkilenen vatandaşların yardımına koşuldu

Muğla ve ilçelerinde yaklaşık bir haftadır etkisini sürdüren şiddetli yağışlardan etkilenen ev, işyeri ve tarım alanlarında Valilik koordinasyonunda çalışmalar ve ilgili ekiplerce hasar tespit çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 

Karabağlar Yaylası’nda su baskınlarına karşı ortak çözüm arayışı

Menteşe ilçesinde yoğun yağıştan kaynaklanan su baskınları ile Karabağlar Yaylası’nda biriken suyun tahliyesinde yaşanan sorunlara yönelik inceleme başlatıldı. 

Çomar’dan başarı hikayesi

Nif Mahallesi'nden İlkay Çomar; Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 2019 yılında uygulanan 300 koyun hibe projesine başvurdu. 3 yılda 800 baş koyuna ulaşan İlkay Çomar’ın hedefi sürüsünü 1.500 başa çıkarmak.

Kadın Meclisi başkanını seçti

Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurulu Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde yapıldı. Seçimli genel kurula tek aday olarak giren Selda Balkaya Genel Kurula katılan üyelerin tamamının oyunu alarak Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı seçildi.

Türk-Kore Dostluk Ormanlarının 5'.si Milas’ta oluşturuldu 

Türkiye’de 2021 yaz aylarında orman yangınları devam ederken Koreli doğaseverlerin bağışladığı fidanlar için oluşturulan Türk-Kore Dostluk Ormanlarının 5’.si Milas’ta kuruldu.

Toplam 2667 haber.