Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

“2022 yılı, bizim en parlak yılımız olacak”

Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan, TBMM Genel Kurulu’nda CHP Grup önerisinin aleyhinde bir konuşma yaptı. Gökcan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi, 2022 yılı, bizim en parlak yılımız olacak, 2023’e de böyle gireceğiz” dedi.

Girgin, “Mama lüks değil temel ihtiyaçtır!”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, yüzde 18 KDV oranında olan mama fiyatlarının yüzde1’e indirilmesi için kanun teklifi verdi.

Muğla küllerin içinden yeniden doğuyor

Muğla’da yaz aylarında yaşanan yangın felaketinin izleri siliniyor. Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Başkanlığı tarafından başlatılan ağaçlandırma projesi kapsamında toplam bin fidan toprakla buluştu. Etkinlikte konuşan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Ağustos ayında büyük bir yangın felaketi yaşadık. Şimdi Marmaris ve Muğlamızın yangından etkilenen tüm ilçelerini eski haline getirmeye çalışıyoruz. Bu elimdeki fidan herkese umut olsun. Umutlar kararmasın umutlar yeşersin” dedi. 

CHP’li Erbay selden zarar gören bölgeleri ziyaret etti 

Muğla’da kötü hava şartları nedeniyle yaşanan sel ve su baskınları nedeniyle zarar gören üreticileri, esnafı ve yurttaşları ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, incelemelerde bulunarak, yurttaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Gökcan, “Selden etkilenen roman vatandaşlarımızın yanındayız”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ortaca’da selden zarar gören Roman vatandaşları ziyaret etti.

Kansız, "Esnaf çaresizlik içinde"

Fethiye esnafına ziyaretlerde bulunarak esnafın sıkıntılarını dinleyen Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız “Zaten zorda olan esnafımız 2022 yılında akaryakıta, elektriğe, bağ-kur primlerine gelen zamlardan sonra çaresizlik içinde” dedi.

Seçime girecek partiler belli oldu

Yüksek Seçim Kurulu, seçimlere girme yeterliliğine sahip olan siyasi partileri belirledi. Türkiye’de bulunan 121 siyasi partiden sadece 24 tanesi seçimlere katılabilme yeterliliğine sahip oldu.

Girgin, yaşamı evde elektriğe bağlı hastalar elektrik faturasından muaf tutulsun

CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Süleyman Girgin, evde elektrikli cihazlarla tedavi gören hastaların elektrik faturasından muaf tutulması talebini TBMM Genel Kurulu’nda dile getirerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı’na çağrıda bulundu.

Zeybekoğlu; emeklilikte yaşa takılanlar kazanılmış haklarını istiyor

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 22 yıldır anayasal emeklilik haklarının verilmesi için mücadele ediyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor” dedi.

Mete, artık söz Osman Gürün’de

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekillerinin dile getirdiği, ‘çiftçilere bedava elektrik verilmesi, şoför esnafına destek ödemesi yapılması, indirimli su tarifesi’ gibi komisyona sevk edilen önergelerin takipçisi olacaklarını belirterek, “Artık söz Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’de” dedi.  

CHP’li Erbay; ‘AKP yaz saati uygulamasıyla vatandaşa zulmetmeye devam ediyor’

Yaz saati uygulamasının kalıcı hale getirilmesinin sonuçlarının açıklanması için verdiği soru önergesine gelen cevapta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin hazırladığı raporu işaret etmesini eleştiren CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Bakanlık, yaz saati uygulamasının kalıcı hale getirilmesini İTÜ tarafında yapılan bir bilimsel çalışmaya ve rapora dayandırıyor. Ancak bu raporu bugüne kadar gören okuyan kimse yok. Defalarca sormamıza rağmen rapor tarafımıza iletilmedi.” dedi.

Öztürk’ten Demir’e cevap

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk AK Parti Fethiye İlçe Binası’nda aylık olağan basın açıklamasında bulundu.Öztürk açıklamasında CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’in geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında ki “Anjiyo Cihazı Nerede?” sözlerine de cevap verdi. Öztürk Mehmet Demir ile ilgili olarak “Armut Dibine Düşer” diye konuştu.

Girgin: ‘Şoför Esnafının Dayanacak Gücü Kalmadı, Destek Şart’

CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin TBMM’de yaptığı konuşmada, ‘’Şehir içinde taşıma faaliyetinde bulunan taksi, dolmuş, minibüs ve özel halk otobüsü ile yolcu taşıyan esnafımız akaryakıta gelen zamlardan dolayı ciddi şekilde zarar görüyor’ ’diyerek ‘’kazancından kendisine neredeyse pay kalmayan şoför esnaflarımıza akaryakıttaki artışa karşı korumak için ticari akaryakıt desteği verilmelidir’’ şeklinde konuştu.

Mete’nin Sözüne” Tarih Bilmiyor” Cevabı

Genç siyasetçi Turhan Doğu AK Parti Fethiye İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin “CHP bu milletin iki öküzünden birini aldı” sözlerine cevap verdi.Turhan Doğu Kadem Mete’nin sözlerine cevap verdiği açıklamasında “Siz bunu bilmeyerek konuşmuşsanız tarih bilmiyorsunuz demektir. Yok bunu bilerek konuştuysanız da CHP üzerinden Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını vurmanıza izin vermeyeceğiz” dedi.

Seydikemer’e Mesleki Eğitim Merkezi Şart

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Seydikemer’e Mesleki Eğitim Merkezi’nin acilen açılması gerektiğini vurgulayarak, “Bana, ‘O okulu açalım. Ama imkanımız yok desinler.’ Net söylüyorum, gerekirse çadırda hizmet verir, hizmet binasını yapmaktan vazgeçerim. O okulu yaparım” dedi.

Aras, “Toplumcu belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz”

CHP Belediye Başkanları Çalıştayı’na katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, toplumcu belediye anlayışının halka dokunması, halka yarar sağlamasının öncelikleri olduğunu belirterek, “Kara Kış Fonu Acil Eylem Planı kapsamında, 56 mahallesi bulunan Bodrum’da 3 mahalleyi acil eylem planının odağına aldıklarını, yoksullaşma riski taşıyan 10 mahalleyi de izlediklerini açıkladı.

Kulaç; “Yönetemiyorsunuz”

Deva Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç Asgari Ücret’in 4.250 TL olarak belirlenmesinin ardından basın açıklaması yaptı.Kulaç açıklamasında İktidarı eleştirerek “Milleti kandırmayın. Yönetemiyorsunuz. Olmuyor. Çırpındıkça batıyorsunuz” dedi.

Fatih’in kılıcı Fethiye’ye gelecek

24-31 Aralık tarihleri arasında Tufanlar Kuyumculuk tarafından Ege Bölgesi’nin en büyük Altın Takı Festivali düzenlenecek. Düzenlenecek Festival’de Tarım ve Orman Bakanlığı ve Likya Kadın Kooperatifi işbirliği ile sosyal sorumluluk projesi olarak yangınlarda zarar gören alanların ağaçlandırması içinde katkı sunulacak.

Girgin, Taşeron İşçileri Sordu

TBMM Genel Kurulunda 2022 Bütçe görüşmeleri sırasında söz alan CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin Kamuda taşeron işçi olarak çalışan Karayolları, PTT gibi kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmediğini söyledi.

Toplam 562 haber.