Politika

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu: 'Bıçak Esnafın Kemiğini Deldi Geçti, Dayanacak Hal Kalmadı' CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu: “Bıçak Esnafın Kemiğini Deldi Geçti, Dayanacak Hal Kalmadı”
Davutoğlu 'Bakan yapma diye yalvardım' Davutoğlu “Bakan yapma diye yalvardım”
Sadet Kansız Fethiye İlçe Başkanlığına seçildi  Sadet Kansız Fethiye İlçe Başkanlığına seçildi 
Davutoğlu, Fethiye İlçe Binası açılışını gerçekleştirdi Davutoğlu, Fethiye İlçe Binası açılışını gerçekleştirdi
Girgin, Bodrum'daki DSİ hatlarının sorumlularını arıyor Girgin, Bodrum'daki DSİ hatlarının sorumlularını arıyor
Deva Partisi Milas ve Bodrum kongrelerine hazırlanıyor Deva Partisi Milas ve Bodrum kongrelerine hazırlanıyor
Milletvekili Ergun'dan sulama projeleri ile ilgili soru önergesi Milletvekili Ergun’dan sulama projeleri ile ilgili soru önergesi
Pazar esnafı ve vatandaşları kongreye davet ettiler  Pazar esnafı ve vatandaşları kongreye davet ettiler 
CHP ve İyi Parti teşkilatları ziyaret edildi  CHP ve İyi Parti teşkilatları ziyaret edildi 
Karaöz, 'Doğru Parti bir çoban ateşi hareketidir' Karaöz, “Doğru Parti bir çoban ateşi hareketidir”
'Muğla'ya kenevir tarımı yapılma izni verilmeli' “Muğla’ya kenevir tarımı yapılma izni verilmeli”
Deva Partili Kulaç, Soydemir ve Yörük'ü ziyaret etti Deva Partili Kulaç, Soydemir ve Yörük’ü ziyaret etti
Fethiye'de Davutoğlu afişleri Fethiye’de Davutoğlu afişleri
'Devletin yapısında ve askeri yapıda liyakatı yok ettiniz' “Devletin yapısında ve askeri yapıda liyakatı yok ettiniz”
Kayaman, Muğla projelerini açıkladı Kayaman, Muğla projelerini açıkladı
Gökcan, 'Yurt inşaatı 2021 yılı sonunda tamamlanacak' Gökcan, “Yurt inşaatı 2021 yılı sonunda tamamlanacak”
'Motokuryeler esnek ve güvencesiz çalışma koşullarına mahkûm edildi'  “Motokuryeler esnek ve güvencesiz çalışma koşullarına mahkûm edildi” 
Deva Partisinde üye kayıtları hızla devam ediyor Deva Partisinde üye kayıtları hızla devam ediyor
CHP eski İlçe Sekreteri Olçaş, partisinden istifa etti CHP eski İlçe Sekreteri Olçaş, partisinden istifa etti
'Cumhurbaşkanımız, özellikle gençlere önem veriyor' “Cumhurbaşkanımız, özellikle gençlere önem veriyor”
Politika Haberleri

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu: “Bıçak Esnafın Kemiğini Deldi Geçti, Dayanacak Hal Kalmadı”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, korona virüs salgın süreciyle ilgili basın açıklaması yaptı. Zeybekoğlu, AK Parti’yi hedef alarak, “AKP’nin yarattığı ekonomik kriz ile birleşerek çok daha yıkıcı bir hal aldı. Bu yıkımdan en çok etkilenen kesimlerden biri esnaflar oldu.” diye konuştu.

Davutoğlu “Bakan yapma diye yalvardım”

Gelecek Partisinin Fethiye 1. Olağan Genel Kurulunda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Berat Albayrak'ı savunduğu açıklamalarına yanıt veren Gelecek Partisi genel başkanı Ahmet Davutoğlu, "Berat Albayrak'ın ilk milletvekili olması için Sayın Cumhurbaşkanı konuyu açtığında ben neredeyse kendisine yalvardım, "sizin bir yakınınızın siyasete girmesi herkese zarar verir, yapmayın" dedim. Dinletemedim" ifadelerini kullandı. 

Sadet Kansız Fethiye İlçe Başkanlığına seçildi 

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı 1. Olağan Genel Kurulu, Genel Başkan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi. Kovid-19 tedbirleri altında gerçekleşen kongre Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanlığına İşadamı Sadet Kansız seçildi. Kongrede konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu iktidarı eleştirdi. 

Davutoğlu, Fethiye İlçe Binası açılışını gerçekleştirdi

Fethiye’ye gelen Gelecek Partisi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, törenle Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı binasını hizmete açtı. Açılışta konuşma yapan Davutoğlu, Gelecek Partisi’nin Türkiye’nin her yerinde olduğunu belirterek, Türkiye’nin geleceğine Fethiye’nin güneşi gibi doğmaya hazırlandıklarını ifade etti.

Girgin, Bodrum'daki DSİ hatlarının sorumlularını arıyor

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Muğla’nın Bodrum ilçesine DSİ tarafından yapılan içme suyu ana isale hattında meydana gelen arızalar ve bu arızalardan kaynaklı su kesintileri nedeniyle vatandaşların mağdur olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıllarda DSİ tarafından yapılan bu hatları Meclis gündemine taşıyarak soru önergesi de veren Girgin, bu kez hatlarla ilgili mahkeme kararları ve müfettişlerce yürütülen soruşturmalarda gelinen durumu ve Bodrumluların yıllardır yaşadığı sorunların çözümü adına Bakanlığın ne  gibi çalışmalar yaptığı hakkında yazılı soru önergesi verdi. 

Deva Partisi Milas ve Bodrum kongrelerine hazırlanıyor

Deva Partisi Muğla İlçe Başkanları İl Başkanı Tolga Keskin, Teşkilat Başkanı Ali Durna başkanlığında haftalık koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Milletvekili Ergun’dan sulama projeleri ile ilgili soru önergesi

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Muğla’da sulama projeleri ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yanıtlanması istemiyle bir soru önergesi verdi. 

Pazar esnafı ve vatandaşları kongreye davet ettiler 

Çarşamba günü yapacakları kongre öncesi hem resmi kurumları hem esnafları ziyaret eden Gelecek Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı, herkesi kongreye davet ediyor. Her hafta kurulan Salı Pazarı’nda ziyaret ettikleri pazar esnafı ile vatandaşlara maske ve broşür dağıtan Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman ve İlçe Başkanı Sadet Kansız, üreticilerin sorunlarını da dinledi. 

CHP ve İyi Parti teşkilatları ziyaret edildi 

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu beraberinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile birlikte önce CHP Fethiye İlçe Başkanlığına, ardından İyi Parti Fethiye İlçe Başkanlığına ziyarette bulundu. İlçe Başkanları Mehmet Demir ve Ali Fatih Çoban tarafından karşılanan başkanlar, Millet İttifakı’nın birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini vurguladılar. CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Mevcut sistem ülkeyi yönetemiyor. Bu rejimde bir işin yanlışlığı tüm ülkede aynı şekilde yayılıp hissediliyor. İlk seçimde Millet İttifakı’nı iktidara taşıyacağız” dedi. 

Karaöz, “Doğru Parti bir çoban ateşi hareketidir”

Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Doğru Parti’de, Fethiye ilçe başkanlığı görevine Nurgül Demirezen atandı. Fethiye İlçe Teşkilatı hazırlıkları için Fethiye’ye gelen Doğru Parti Muğla İl Başkanı Cahit Karaöz, “Doğru Parti, bir çoban ateşi hareketi olarak başladı. 18 Temmuz 2020 yılında partileşme kararı alındı ve 26 Ağustos 2020 tarihinde Doğru Parti olarak siyasi hayata katıldı. Partimiz, silahsız bir Kuvayı milliye hareketidir” dedi.

“Muğla’ya kenevir tarımı yapılma izni verilmeli”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 19 ilinde yetiştirilme izni verilen kenevir üretiminde Muğla’nın kapsam dışı bırakılmasına tepki gösterdi. Girgin, Muğla nüfusunun yüzde 60’ının kırsalda yaşadığına vurgu yaparak kente kenevir üretim izni verilmesi gerektiğini belirtti.

Deva Partili Kulaç, Soydemir ve Yörük’ü ziyaret etti

Geçtiğimiz günlerde yapılan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Fethiye İlçe Kongresi ile yeni yönetim kurulunu oluşturan ilçe teşkilatı Sivil Toplum kuruluşlarına ziyarete başladı. DEVA Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç ve yönetim kurulu üyeleri Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ve Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Yörük’ü ziyaret ettiler.

Fethiye’de Davutoğlu afişleri

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 24 Şubat Çarşamba günü Fethiye’ye gelecek. Partisinin 1. Fethiye İlçe Olağan Kongresine katılacak olan Genel Başkan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun, Türkiye gündemi ile ilgili önemli açıklamalar yapması bekleniyor. Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selehattin Kayaman ve Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız kongre ve Genel Başkan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu karşılama hazırlıklarını sürdürüyorlar.

“Devletin yapısında ve askeri yapıda liyakatı yok ettiniz”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan; TBMM Genel Kurulu'nda Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu 6. maddesi üzerine Cumhuriyet Halk Partisi adına bir konuşma yaptı.

Kayaman, Muğla projelerini açıkladı

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Muğla İl Başkanı Mimar Selahattin Kayaman, FRT TV’de katıldığı “Pozitif Düşünce” adlı programda Gelecek Partisi olarak Muğla için planlanan projelerden bahsetti. Dış politikayı ve ülke ekonomisini de programda değerlendiren Başkan Kayaman “Hukuk, adalet ve demokrasi taleplerimiz var. Ulusal bir tarım politikasına ihtiyaç var. Türkiye’nin hızlı bir şekilde değişime ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Gökcan, “Yurt inşaatı 2021 yılı sonunda tamamlanacak”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye’de yapımı devam eden KYK kız ve erkek yurdu ile yapımı tamamlanan Esenköy Mahallesi Sentetik Futbol Sahası’nda incelemede bulunduktan sonra yeni binasına taşınan AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığına ziyarette bulundu. Milletvekili Yelda Erol Gökcan, yaptığı açıklamada ‘Fethiye’ye yeni müjdeler vereceğiz. Daha önce ki verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Fethiye’de yapımı devam eden 1300 kişilik KYK Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu’ 2021 yılı sonunda tamamlanacak’ ifadelerini kullandı. 

“Motokuryeler esnek ve güvencesiz çalışma koşullarına mahkûm edildi” 

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin  Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na motokurye işçilerinin yaşadıkları  sorunlar için bir çalışma yapılıp yapılmadığını sordu.

Deva Partisinde üye kayıtları hızla devam ediyor

Geçen sene kurulan ve hızla teşkilatlanmasını ve kongrelerini tamamlayan DEVA Partisi’nde mahalle teşkilâtlanmasının yanı sıra üye kayıtları da hızla devam ediyor.

CHP eski İlçe Sekreteri Olçaş, partisinden istifa etti

Uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) üyesi olan Emekli Öğretmen Turgut Olçaş, Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığında ki CHP partisinin amacı dışında, politika üretip, Atatürk ilkelerinden uzaklaştığını belirterek, partisinden istifa etti. Olçaş, FRT’ye yaptığı açıklamada, “Ben kendi adıma diyorum ki; sizler partimi işgal etmiş, haksız yere Atatürk'ün koltuğunda oturarak ülkem adına suç işliyorsunuz. İhanet içindesiniz. Bu suça ve ihanete bir parti üyesi olarak daha fazla ortak olamam” dedi. 

Toplam 285 haber.