Politika

Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Vatandaşlarımız uygun fiyata beş yıldız kalitesinde hizmet alacak Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Vatandaşlarımız uygun fiyata beş yıldız kalitesinde hizmet alacak
Alban, çiftçi toprağı terk ediyor Alban, çiftçi toprağı terk ediyor
Başkan Çoban, geç alınan bir karardı Başkan Çoban, geç alınan bir karardı
'Erdoğan yönetimini devirmek için işaret fişeği'  ‘Erdoğan yönetimini devirmek için işaret fişeği’ 
CHP'li Erbay, Atatürk bizim ebedi liderimizdir CHP’li Erbay, Atatürk bizim ebedi liderimizdir
Öztunç, Vatandaşın parası nerede? Öztunç, Vatandaşın parası nerede?
Gökmen'den yine gündemi sarsacak açıklama Gökmen’den yine gündemi sarsacak açıklama
Girgin, Datça'yı betona çevirme projelerine son verilmelidir  Girgin, Datça’yı betona çevirme projelerine son verilmelidir 
Milletvekili Erbay, acil önlem alınması çağrısı yaptı Milletvekili Erbay, acil önlem alınması çağrısı yaptı
Milletvekili Alban, orman yangınlarına dikkat çekti   Milletvekili Alban, orman yangınlarına dikkat çekti  
Çoban, Doğru politikalar geliştirilemediği için yerinde sayıyor Çoban, Doğru politikalar geliştirilemediği için yerinde sayıyor
Milletvekili Erbay, yine bir talan projesiyle karşı karşıyayız Milletvekili Erbay, yine bir talan projesiyle karşı karşıyayız
Milletvekili Ergun, TBMM'ye soru önergesi sundu Milletvekili Ergun, TBMM’ye soru önergesi sundu
Balcı'nın, savcılığa ifadeye çağrıldığı öğrenildi Balcı’nın, savcılığa ifadeye çağrıldığı öğrenildi
Domates kotası 250 bin tona çıkarıldı Domates kotası 250 bin tona çıkarıldı
Kansız, Bereket ayında yoksulluk yaşıyoruz Kansız, Bereket ayında yoksulluk yaşıyoruz
Milletvekili Ergun'dan soru önergesi Milletvekili Ergun’dan soru önergesi
Milletvekili Erbay, meclise iki ayrı kanun teklifi verdi Milletvekili Erbay, meclise iki ayrı kanun teklifi verdi
Gökcan, verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz Gökcan, verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz
Oymak, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararını tanımıyoruz Oymak, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararını tanımıyoruz
Politika Haberleri

Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Vatandaşlarımız uygun fiyata beş yıldız kalitesinde hizmet alacak

Muğla’nın Marmaris ilçesi İçmeler sahil yolu üzerinde yapımı devam eden “Halk Plajı” hakkında sosyal medyada çıkan haberlerin ardından plaj hakkında bilgi veren Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, işletmenin yapımı ve tüm finansmanının Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü iştiraki olan Turaş A.Ş tarafından karşılandığını belirtti. Mete açıklamasında, “Halkımıza getirdiğimiz bu hizmetin işletmesi de yine Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü iştiraki olan Turaş A.Ş tarafından yapılacaktır. Sosyal medyada çıkan bazı söylemlerde olduğu gibi buranın kiraya verilmesi söz konusu değildir” dedi.

Alban, çiftçi toprağı terk ediyor

Bütün yurtta 17 günlük tam kapanmanın başladığı günlerde, halkın nasıl kaderine terk edildiği rakamlarla ortaya çıktı. 

Başkan Çoban, geç alınan bir karardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası 17 günlük tam kapanma kararını İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban eleştirdi. Tam kapanma kararının daha önce alınmasını gerektiğini belirten Başkan Çoban, “Geç kapanmanın bize getirdiği acı kayıplar var. Her geçen gün bir uçak dolusu insanımızı kayıp ediyoruz. Salgın dönemi bilinçsiz yönetiliyor” dedi.

‘Erdoğan yönetimini devirmek için işaret fişeği’ 

Vatan Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın açıklamalarına tepki gösterdi. Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi Selçuk Selvi açıklamasında, “Türkiye’ye yönelik emperyalist saldırı aracı olan Ermeni Soykırımı yalanlarını, AİHM’de görülen Perinçek-İsviçre ve Ali Mercan-İsviçre davalarında alınan kararlarla hukuk düzleminde bitirdik” dedi. 

CHP’li Erbay, Atatürk bizim ebedi liderimizdir

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan ve ülke çapındaki törenlerde okunan kutlama mesajında Atatürk ismine yer verilmemesini eleştiren CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Bu ülkenin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’tür. Milli günlerde yayınlanan bu tür mesajlarda Atatürk isminin kullanılmaması, dünyanın saygı duyduğu bir lidere haksızlıktır. Ya tarih bilincinden uzak olmaktır ya da tarihi kabullenememektir.” dedi. 

Öztunç, Vatandaşın parası nerede?

Cumhuriyet Halk Partisi Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, iki günlük Muğla programı kapsamında CHP Fethiye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, “Şunu iyi bilin, AK Parti ve Cumhur İttifakı gidiyor. Son günlerde eller ve ayaklar birbirine dolaştı. Her gün bir skandal patlıyor. 128 milyar Dolar nerede diyoruz, kaç gündür cevap yok” ifadelerini kullandı. 

Gökmen’den yine gündemi sarsacak açıklama

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen yine gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Gökmen, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bodrum’da ki İtfaiye Müdürlüğü’nde mobbing uygulandığı ve itfaiye personelinin asli görevlerinin dışında değerlendirildiğini öne sürdü.

Girgin, Datça’yı betona çevirme projelerine son verilmelidir 

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, 19. yüzyılda Datça’dan İngiltere’ye götürülen Knidos Aslanı’nı TBMM gündemine taşıdı. Girgin, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yazılı olarak yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Knidos Aslanı’nın akıbetini sordu. Girgin, “iktidar Datça’yı betona çevireceğim diye uğraşacağına, Knidos Aslanı’nın ait olduğu yere yani Datça’ya geri getirilmesi için çalışmalar yapmalıdır” dedi. 

Milletvekili Erbay, acil önlem alınması çağrısı yaptı

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, 15-22 Nisan Turizm Haftası’nı kutladı.   Turizm sektörünün döviz girdisi, istihdam ve bağlı sektörlerle birlikte önemli bir ekonomik sektör olması açısından Türkiye ekonomisi için büyük önem taşıdığını söyleyen CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Covid-19 salgını nedeniyle 2020 sezonu beklenenin altında geçti. Ancak gerekli önlemler alınmadığı taktirde 2021 sezonu da olumsuzluklarla geçecek. Turizm sektörü temsilcileri bir an önce gerekli önlemlerin alınmasını bekliyor.” dedi. 

Milletvekili Alban, orman yangınlarına dikkat çekti  

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, önceki gün iki ayrı ilçede 5 dakika arayla çıkan orman yangınlarına dikkat çekerek, "Muğla'ya son zamanlarda yapılan yağma ve talan girişimlerinin arttığını açıkça görüyoruz. Nisan ayı olmasına rağmen çıkan orman yangınları, bizde bu yangınların sabotaj ihtimali olması kuşkusunu yaratıyor. Amaçları yeni yapı alanları açmak" dedi. 

Çoban, Doğru politikalar geliştirilemediği için yerinde sayıyor

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, yaklaşan turizm sezonu öncesi değerlendirmelerde bulundu. İlçe Başkanı Çoban, “Türk turizmi bu yazı büyük sorunlarla geçireceğe benziyor. Portekiz, İngiltere ve İspanya gibi rakiplerimiz pandeminin de getirdiği yüke karşı pek çok önlem aldı bile. Türkiye’de potansiyelinin yüksek olmasıyla övünülüp doğru politikalar geliştirilmediği için yerinde sayan sektörlerin başında herhalde turizm gelir” ifadelerini kullandı. 

Milletvekili Erbay, yine bir talan projesiyle karşı karşıyayız

Datça’da bulunan dünyaca ünlü Kargı Koyu’nun özelleştirilmesine tepki gösteren CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Yine bir saldırıyla, talan projesiyle karşı karşıyayız. Görünüyor ki 128 sayısını çok seviyorlar. 128 milyar doları yok ettikleri gibi şimdi de Datça Kargı Koyu’nda 128 dönüm araziyi kendi yandaşlarına peşkeş çekmek istiyorlar.” dedi.

Milletvekili Ergun, TBMM’ye soru önergesi sundu

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, virüs kapma riski yüksek olmasına rağmen aşılama kampanyasında henüz öncelikli kategoriye dahil edilmeyen gözlükçülerin ve optisyenlerin de öncelikli gruba dahil edilip edilmeyeceği hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplandırması istemiyle TBMM’ne soru önergesi sundu.

Balcı’nın, savcılığa ifadeye çağrıldığı öğrenildi

CHP’nin yurt genelinde reklam panolarına ve binalarına astığı “128 milyar dolar nerede?” yazılı afiş nedeniyle CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı’nın, savcılığa ifadeye çağrıldığı öğrenildi. 

Domates kotası 250 bin tona çıkarıldı

CHP Muğla Milletvekili Özcan Sordu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli cevap verdi:     “Rusya ile yapılan anlaşma ile domates kotası 200.000 tondan 250.000 tona çıkarıldı.”

Kansız, Bereket ayında yoksulluk yaşıyoruz

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız, her hafta kurulan Salı Pazarı’nı ziyaret ederek, esnaflar ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Türkiye’nin en önemli sorununun kötü ülke yönetimi olduğunu vurgulayan İlçe Başkanı Kansız, “Ramazan ayı bolluk ve bereket ayıdır. Fakat biz bu süreçte yoksulluk yaşıyoruz” dedi. 

Milletvekili Ergun’dan soru önergesi

İYİ Parti Muğla Milletvekili Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Datça’nın Kargı koyundaki arazi üzerinde otel ve otopark yapılması gibi amaçlarla Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın yetkilendirilmesi konusunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplandırması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.

Milletvekili Erbay, meclise iki ayrı kanun teklifi verdi

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, çiftçilerin kullandığı mazot ve gübredeki Özel Tüketim Vergisi’nin kaldırılması ve KDV’nin yüzde 1’e indirilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne iki ayrı kanun teklifi verdi. 

Gökcan, verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ankara dönüşü geldiği Fethiye Ak Parti İlçe Teşkilatı’nda bir dizi müjdeler verdi. Fethiye halkının uzun süredir beklediği Devlet Hastanesi’ne Anjiyo Merkezi, Fethiye Körfezi’nin temizlenmesi, Çatalarık Mahallesi’nde hazine arazisi üzerine yapılan evlerin tapu sorununun çözümlenmesi ile Karaçulha Mahallesi’nde TOKİ’nin yapacağı inşaat alanıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Toplam 353 haber.