Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

MİLLETVEKİLLERİ DEMİR VE GÖKCAN’DAN MÜJDE…

Muğla AK Parti Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan “Muğla-Denizli-Marmaris Farklı Seviyeli Kavşak” ile ilgili proje hazırlandığını bildirdi.

GİRGİN: BODRUM GÜMÜŞLÜKTEKİ MYNDOS ANTİK KENTİ HARAP OLACAK!

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Myndos Antik Kenti’nin 1. Derece korunması gerekli arkeolojik sit alanının derecesinin düşürülmesini TBMM’ye taşıdı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yazılı olarak yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesiyle Girgin, “derece düşürme kararı iptal edilmelidir” dedi.

İYİ PARTİ’DEN ROZET TÖRENİ

Seydikemer Belediyesi İyi Parti Meclis Grup Başkanı Uğur Karadon, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Halil Faik Bozkurt ve ilçe teşkilatının saha çalışmaları kapsamında, İyi Parti Seydikemer Teşkilatı’na üye olan isimlere rozet takma töreni düzenlendi.

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN, BELEDİYE BAŞKANI ALİM KARACA’YI ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Muğla Büyükşehir Belediyesi Akaryakıt İstasyonu açılışı için geldiği Muğla ziyaretinde, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı da ziyaret etti.

ÜLKÜ OCAKLARI FETHİYE İLÇE BAŞKANI YELLİCE’DEN JANDARMA TEŞKİLATININ 183’ÜNCÜ YILI MESAJI

Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanı Salman Yellice'nin Jandarma Teşkilatı’nın 183. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle bir tebrik mesajı yayınladı.

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Muğla İl Başkanlığı tarafından basın açıklaması yapıldı. Yeni göreve gelen DEVA Partisi Muğla İl Başkanı Emrah Çay tarafından yapılan açıklamada “Muğla’da Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirilen arkadaşımız ve yanındakiler, yönetimdeki performans yetersizliğinden dolayı görev değişikliği yapıldı” dedi.

DEMOKRAT PARTİ’DEN BASIN TOPLANTISI

Demokrat Parti Fethiye İlçe Binası’nda basın toplantısı yapıldı. Toplantıda Demokrat Parti Fethiye İlçe Başkanı Osman Kandönmez, Muğla İl Başkan Adayı Erdal Eroğlu ve GİK Üyesi Atınç Koylu konuştu.

CHP’DE SEYİT TORUN HEYECANI

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun CHP Fethiye İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Ziyarette partililer ile bir araya gelen Torun partililere sesledi. Seyit Torun konuşmasında Çanakkale’ye bağlı çan İlçesi Belediye Başkanı’nın da görevden alındığını ifade etti.

CHP DANIŞMA KURULU HEYECANI

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Tekilatı tarafından İlçe Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya çok sayıda partili katıldı.

GİRGİN: ENFLASYONLA MÜCADELE EDEMEYENLER ENFLASYON RAKAMLARIYLA MÜCADELE EDİYOR

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TÜİK hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. Konu hakkında Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, bir de konuşma yapan Girgin şunları söyledi:

Başkan Öztürk; “Boş işlerle uğraşacak vaktimiz yok“

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ile CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir arasında sular durulmuyor. Birbirleri hakkında yaptıkları açıklamalara cevap veren ilçe başkanlarından en son CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir sert sözlerle AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ü eleştirmişti. Şimdi de Ak Parti İlçe Başkanı Öztürk’ten Mehmet Demir’e cevap geldi.

Girgin, doktorların isyanını TBMM’ye taşıdı

Hekimler için getirilen Sağlık Kanunu görüşmelerinde Muğla’daki kamu hastanelerindeki doktor ve personel eksikliğini dile getiren Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Süleyman Girgin “giderlerse gitsinler” anlayışının Türkiye’ye yansımasını Muğla örnekleri üzerinden anlattı.

CHP’Lİ DEMİR’DEN ÖZTÜRK’E SERT CEVAP

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir basın açıklaması yaptı. Demir yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ün yaptığı açıklamaları eleştirerek Öztürk’e cevap verdi.

GİRGİN GÜMÜŞHANE’DEKİ ŞOFÖR ESNAFLARININ İSYANINI TBMM’YE TAŞIDI

CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Süleyman Girgin TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Gümüşhane’deki şoför esnaflarının sorunlarını dile getirdi.

İYİ PARTİYE KATILIMLAR ARTIYOR

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından partiye yeni katılan üyeler için rozet takma töreni gerçekleştirdi.

ÖZTÜRK, MAYIS AY’I DEĞERLENDİRMESİ YAPTI

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Ak Parti İlçe Binası’nda düzenlenen basın toplantısında Mayıs ayı değerlendirmesi yaptı. Yapılan değerlendirmede Öztürk; altyapı, eğitim, konut fiyatları, Fethiyespor ve hakkında çıkan haberler hakkında açıklamalarda bulundu.

GİRGİN: İKTİDAR, HERKES SUSSUN SADECE KENDİLERİ KONUŞSUN İSTİYOR

40 maddeden oluşan “Basın Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” bugün TBMM’de tali komisyonda görüşülecek. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, teklifle ilgili TBMM Genel kurulunda söz alarak açıklama yaptı.

AK PARTİ’DEN İSTİFA EDEN MECLİS ÜYESİ İYİ PARTİ’YE GEÇTİ

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Ayşe Çiftçi geçtiğimiz günlerde partisinden istifa ettiğini açıklamıştı. Ak Parti’den istifa eden Ayşe Çiftçi İyi Parti’ye geçti. Ayşe Çiftçi’yi İyi Partili yapan rozeti İyi Parti Genel merkezinde Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

MİLLETVEKİLİ GÖKCAN’DAN MÜJDE

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Çatalarık Mahallesi’nde Mahalle Muhtarı Ramazan Zorbaş ile mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Yapılan basın açıklamasında Milletvekili Gökcan, mahallede bulunan 53 taşınmaz üzerindeki 146 yapı kayıt belgeli yapı 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 16. Maddesi gereğince hak sahiplerine satılacağını belirtti.

Toplam 631 haber.