Eğitim

'Sınavlar iptal edilsin!' “Sınavlar iptal edilsin!”
Uygulamalı eğitim yüz yüze olacak Uygulamalı eğitim yüz yüze olacak
Ödüllü kitap okuma yarışması  Ödüllü kitap okuma yarışması 
Okullarda bayram sevinci yaşanıyor Okullarda bayram sevinci yaşanıyor
Seydikemer'de okullar yüz yüze eğitime hazır Seydikemer’de okullar yüz yüze eğitime hazır
Muğla'da 15 Şubat'ta 351 okul yüz yüze eğitime başlıyor  Muğla’da 15 Şubat’ta 351 okul yüz yüze eğitime başlıyor 
'Ocaktabul' oyunu ile eğlenerek öğrenecekler  "Ocaktabul" oyunu ile eğlenerek öğrenecekler 
Akademik açılışla eğitime başladılar  Akademik açılışla eğitime başladılar 
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvuruları 8 Şubat'ta başlıyor İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvuruları 8 Şubat'ta başlıyor
İşte yüz yüze eğitimin ayrıntıları… İşte yüz yüze eğitimin ayrıntıları…
Araştırmacılar deney hayvanları kullanım sertifikalarını aldı Araştırmacılar deney hayvanları kullanım sertifikalarını aldı
Seydikemer Belediyesi'nden eğitime tablet desteği  Seydikemer Belediyesi’nden eğitime tablet desteği 
Ticari İHA Drone Pilotu Eğitimi Ticari İHA Drone Pilotu Eğitimi
FTSO'dan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği FTSO’dan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği
Bilim Kurulu yüz yüze eğitim için 15 Şubat'ı erken buldu Bilim Kurulu yüz yüze eğitim için 15 Şubat'ı erken buldu
Yaratıcı yazarlık atölyesi FETAV'da başlıyor Yaratıcı yazarlık atölyesi FETAV’da başlıyor
Öğrenciler karnelerini evde aldılar Öğrenciler karnelerini evde aldılar
İlk yarıyıl sona erdi, temsili karne töreni düzenlendi İlk yarıyıl sona erdi, temsili karne töreni düzenlendi
Öğrenciler kodlama öğreniyor Öğrenciler kodlama öğreniyor
Açık Öğretim Okulları sınavları online yapılacak Açık Öğretim Okulları sınavları online yapılacak
Eğitim Haberleri

“Sınavlar iptal edilsin!”

Veli Der Muğla Şubesi ve Eğitim Sen Muğla Şubesi tarafından yapılan ortak açıklama ile sınavların iptal edilmesi gerektiğini vurgulandı.

Uygulamalı eğitim yüz yüze olacak

Yükseköğretim Kurumu, uygulamalı eğitimin gruplar halinde yüz yüze, teorik eğitimlerin ise asgari yeterlilikler dikkate alınarak çevrim içi yapılmasına karar verdi. Öte yandan YÖK, salgın endişesi veya barınma nedeniyle eğitime devam etmek istemeyen öğrencilerin "kayıt dondurma" hakkından yararlandırılmasını kararlaştırdı. 

Ödüllü kitap okuma yarışması 

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla “Ben Okuyorum, Dünyam Büyüyor” isimli kitap okuma yarışması düzenledi. 

Okullarda bayram sevinci yaşanıyor

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla ve ilçeleriyle Fethiye ve Seydikemer’de de yüz yüze eğitim başladı. Sabah saatlerinde zil sesiyle beraber sınıflarına koşan öğrenciler, okullarını özlediklerini söylediler.

Seydikemer’de okullar yüz yüze eğitime hazır

Seydikemer’de yüz yüze eğitime başlayacak okullar, belediye ekiplerince kovid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında dezenfekte edildi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretime devam edebilmeleri için her şeyin hazır olduğunu söyledi.

Muğla’da 15 Şubat’ta 351 okul yüz yüze eğitime başlıyor 

Muğla’da İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile belirlenen 351 okul 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime başlayacak. 

"Ocaktabul" oyunu ile eğlenerek öğrenecekler 

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından hazırlanan “Ocaktabul” kutu oyununun Ülkü Ocakları’ndan temin edilebileceğini duyurdu.

Akademik açılışla eğitime başladılar 

Fethiye Tazelenme Üniversitesi ikinci yarıyıl dönemi uzaktan eğitimine yaptığı akademik açılışla başladı.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvuruları 8 Şubat'ta başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuruları 8-26 Şubat tarihlerinde alınacak. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin girebileceği sınav, 25 Nisan'da yapılacak.

İşte yüz yüze eğitimin ayrıntıları…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, basın toplantısı düzenledi. Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir programa başlayacağız diyen Selçuk, "15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik. 1 Mart'ta okullar 8. ve 12. sınıflara kapılarını açacak" dedi.

Araştırmacılar deney hayvanları kullanım sertifikalarını aldı

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Araştırmacılar İçin Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Seydikemer Belediyesi’nden eğitime tablet desteği 

Seydikemer Belediyesi, uzaktan eğitimi takip edecek ekipmana sahip olmayan öğrencilere dağıtılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 100 adet tabletin teslimatını yaptı.

Ticari İHA Drone Pilotu Eğitimi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Uçuş Okulu olarak yetkilendirilmiş Termaldrone Savunma Sanayi ve Dronehane İnsansız Hava Aracı (İHA) Eğitim Platformu olarak Fethiye'de İHA-0 ve İHA-1 Drone Pilotu Eğitimi gerçekleştirildi.

FTSO’dan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere alınan klavyeli tabletler, Fethiye ve Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi. Hiçbir öğrencinin maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimden mahrum kalmasına göz yumamayacaklarını söyleyen FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, klavyesi ve özel kılıfıyla, EBA TV başta olmak üzere birçok yeni versiyon programı kullanma kapasitesine sahip tabletlerin, ihtiyaç sahibi öğrenci ve velilerine hayırlı olmasını diledi. Başkan Çıralı ayrıca, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile yaptığı görüşmede, Oda üyelerinin 97 Sokak için istedikleri yenileme talebini dile getirdi.

Bilim Kurulu yüz yüze eğitim için 15 Şubat'ı erken buldu

Koronavirüs Bilim Kurulu, yüz yüze eğitim için öngörülen 15 Şubat'ı erken bularak 15 Mart'ı önerdi.

Yaratıcı yazarlık atölyesi FETAV’da başlıyor

Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfı (FETAV) kültür ve sanata yönelik eğitim çalışmalarına devam ediyor.  

Öğrenciler karnelerini evde aldılar

2020-2021 eğitim öğretim yılına 31 Ağustos tarihinde uzaktan eğitimle başlayan öğrenciler, Covid 19 tedbirleri kapsamında 1. yarıyıl dönemi sonu karnelerini evlerinde aldılar. 

İlk yarıyıl sona erdi, temsili karne töreni düzenlendi

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminde öğrenciler, pandemiden dolayı uzaktan eğitim alınca karneleri de sanal oldu. Pandeminin gölgesinde yarıyıl tatiline giren öğrenciler, karnelerini de sanal ortamda alırken, 1. Dönemin sona ermesiyle birlikte Türkiye’deki tüm okullarda olduğu gibi Fethiye’de de Covid-19 tedbirlerinden dolayı temsili karne töreni düzenlendi. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Gazi Ortaokulu’nda gerçekleşen temsili törende basına yaptığı açıklamasında; öğrenci ve velilere tatilde neler yapmaları gerektiği yönünde önerilerde bulundu.

Öğrenciler kodlama öğreniyor

E-Twining Platformu (Avrupa Eğitim Platformu) Projesi kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencilerine kodlama eğitimi veriliyor. Fethiye’den 9, Milas’tan 2 ve Slovakya’dan 1 okulun yer aldığı platformda; çocuklara kodlamanın temellerini öğrenmeleri için problem çözme görevleri oluşturuluyor. Yapılan panoda öğrenciler, görevlere göre etkinliklerin oluşturulmasına dahil ediliyorlar. Faaliyetin yıl boyunca projedeki tüm ortakların aktif katılımı ile gerçekleştirileceği belirtildi. 

Toplam 129 haber.