Eğitim

Nursel Özdemir Kurumları Ata Koleji'ni ağırladı Nursel Özdemir Kurumları Ata Koleji’ni ağırladı
Nursel Özdemir Kurumları ve Ada İşitme işbirliği Nursel Özdemir Kurumları ve Ada İşitme işbirliği
Yurdagül Yaycı, 'Önemli olan planlı çalışmak' Yurdagül Yaycı, “Önemli olan planlı çalışmak”
Genel Başkan Yunus Kılıç Nursel Özdemir Kurumları'ndaydı Genel Başkan Yunus Kılıç Nursel Özdemir Kurumları'ndaydı
LGS Fethiye Şampiyonu Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu'ndan LGS Fethiye Şampiyonu Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu'ndan
Yatağan Gazi Anadolu Lisesi Proje Okulu oldu Yatağan Gazi Anadolu Lisesi Proje Okulu oldu
Ercan, 'Diplomanız sadece bir belge değil, mesleğiniz olsun' Ercan, 'Diplomanız sadece bir belge değil, mesleğiniz olsun'
LGS Şampiyonu Muğla'dan LGS Şampiyonu Muğla’dan
'YKS' maratonunda 'AYT' günü “YKS” maratonunda “AYT” günü
Baba oğul YKS sınavına birlikte girdi Baba oğul YKS sınavına birlikte girdi
Fethiye'de TYT sınavında sıcaklık ve gürültü problemi yaşandı Fethiye’de TYT sınavında sıcaklık ve gürültü problemi yaşandı
Ege Üniversitesi GV okullarında çifte mezuniyet Ege Üniversitesi GV okullarında çifte mezuniyet
'1000 Meslek Liseli Sanatsal Etkinliklerle Buluşuyor' ödülleri verildi ‘1000 Meslek Liseli Sanatsal Etkinliklerle Buluşuyor’ ödülleri verildi
Üniversite adaylarının YKS maratonu başladı Üniversite adaylarının YKS maratonu başladı
Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi 2020-2021 mezunlarını verdi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi 2020-2021 mezunlarını verdi
TOBB'un proje okulu Rehber Öğretmenlere tanıtıldı TOBB’un proje okulu Rehber Öğretmenlere tanıtıldı
Seydikemer'de ilk defa üniversite sınavı yapılacak Seydikemer’de ilk defa üniversite sınavı yapılacak
'Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi' başladı ‘Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi’ başladı
Özel Fethiye Egebil Anadolu Lisesinde ilk mezuniyet heyecanı Özel Fethiye Egebil Anadolu Lisesinde ilk mezuniyet heyecanı
Eğitim Bir-Sen'den Milli Eğitim Müdürü Çay'a ziyaret Eğitim Bir-Sen’den Milli Eğitim Müdürü Çay’a ziyaret
Eğitim Haberleri

Nursel Özdemir Kurumları Ata Koleji’ni ağırladı

Fethiye’nin en eski ve en başarılı kolejlerinden Ata koleji, bölgenin ileri gelen Özel Eğitim kurumlarından olan Nursel Özdemir kurumlarını ziyaret etti. Ata okulları adına ziyareti kurum Müdürü Serkan Gürtuna, Müdür Yardımcısı Arif Ünal ve Halkla ilişkileri Şeyma Selçuk gerçekleştirdi. Ziyareti Nursel Özdemir Kurumları Kurucusu Salih Dündar, Kurum Müdürü Ezel Demirbaş, Kurum Müdür Yardımcısı Ayşe Yiğit karşıladı.

Nursel Özdemir Kurumları ve Ada İşitme işbirliği

Fethiye ve Seydikemer’de eğitimleriyle fark yaratan Nursel Özdemir Kurumları faaliyetlerine devam ediyor. Son olarak öğrencilerini Ada İşitme Cihazı Merkezine götürerek sahibi Zeynep Yıldırım Şahin’in öncülüğünde Odyometrist Gizem Kamalı işitme testlerini yaptı.

Yurdagül Yaycı, “Önemli olan planlı çalışmak”

Liselere Giriş Sınavı sonuçlarına göre Fethiye İlçe birincisi 90 soruda yaptığı 1 yanlış ile 495.405 puan alan Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu Öğrencisi Yurdagül Yaycı oldu. LGS Fethiye şampiyonu Yurdagül Yaycı sınav sonucunda yaşadığı mutluluğu ve o süreçte nasıl hazırlandığını FRT TV mikrofonlarına anlattı. Her şeyin planlı programlı olması gerektiğini belirten Şampiyon Yurdagül Yaycı, “En önemli şey planlı çalışmak ve ihtiyacınız olan derslere çalışmak” dedi.

Genel Başkan Yunus Kılıç Nursel Özdemir Kurumları'ndaydı

Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yunus Kılıç, Özel Eğitim Federasyonu Muğla İl Başkanı, EGE-DER Başkan Yardımcısı ve Nursel Özdemir Kurumları Kurucusu Salih Dündar'ı ziyaret etti.

LGS Fethiye Şampiyonu Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu'ndan

Liselere Giriş Sınavı sonuçlarına göre Fethiye ilçe 1.si 90 soruda yaptığı 1 yanlış ile 495.405 puan alan Fethiye Şehit Feramil Ferhat Kaya Ortaokulu öğrencisi Yurdagül Yaycı olduğu öğrenildi.

Yatağan Gazi Anadolu Lisesi Proje Okulu oldu

Yatağan Gazi Anadolu Lisesi ilçede ki ilk ve tek proje okulu oldu. Okul Müdürü Gökbörü ASLAN “Atatürk ilkelerine bağlı, Türk Milli Eğitiminin amaçlarını benimsemiş, donanımlı, her türlü değişime ve gelişime açık, sorgulayabilen, farklılıkları büyük bir saygı ile karşılayabilen, geleceğin öncülüğünü yapacak bireyler yetiştirmek, geçmişten günümüze okulumuzun başlıca hedefi olmuştur” dedi.

Ercan, 'Diplomanız sadece bir belge değil, mesleğiniz olsun'

6 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen LGS sonuçları bugün açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) arasında imzalanan İşbirliği Protokolü çerçevesinde Muğla ilimizde MUTSO’nun proje okulu olan Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de tercih sürecinde değerlendirilmesi konusunda açıklamada bulundu.

LGS Şampiyonu Muğla’dan

Muğla’nın ortaca ilçesinde yaşayan Alperen Özcan, LGS’de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puanla, Türkiye şampiyonu oldu.

“YKS” maratonunda “AYT” günü

Üç oturumdan oluşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonu dün başladı. Fethiye’de yaklaşık 50 okulda 7300 üniversite adayı sınava giriyor. İkinci oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile saat 10.15'te başlayıp, 13.15’te son buldu. Sınav sorularına tepki gösteren Öznur Göktaş, “Bu soruları hazırlayanlara sesleniyorum; yazık günah değil mi bu çocuklara?” dedi.

Baba oğul YKS sınavına birlikte girdi

Baba oğul YKS sınavına birlikte girdi. Fethiye’de Yusuf Bozkurt, oğlu Mert Bozkurt ile birlikte aynı okulda Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girdi. Fethiye’de oğluna destek olmak ve kendini denemek amacıyla sınava girdiğini belirten Yusuf Bozkurt, “Sınav beklediğimden iyi geçti” dedi.

Fethiye’de TYT sınavında sıcaklık ve gürültü problemi yaşandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) sona erdi. Saat 10.15'te başlayan TYT sınavı 12.30’da sona erdi. Adaylara, soruları yanıtlamaları için 135 dakika süre verildi. Sınava giren Mehmet Durman, “Klimaların bozuk olması nedeniyle baya zorlandım. Sınavda peçete yetmedi. Gürültüyle ilgili de sıkıntı oldu. Çevre yolunun kenarında olduğumuz için. Araç trafiği çok fazlaydı” dedi.

Ege Üniversitesi GV okullarında çifte mezuniyet

Öğrencilerinin araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünen, problem çözen, kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu alan, iş birliğine açık bireyler olarak yetişmesini hedefleyen Ege Üniversitesi GV Okulları Fethiye Kampüsü 25 Haziran 2021 Cuma günü okulları bahçesinde düzenlediği mezuniyet töreni ile ana sınıfı 5 yaş ve ilkokul 4.sınıf öğrencilerini mezun etti.

‘1000 Meslek Liseli Sanatsal Etkinliklerle Buluşuyor’ ödülleri verildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, şube müdürleri, okul yöneticileri, ödül alan öğrenciler, Muğla Güzel Sanatlar Lisesi danışman öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Üniversite adaylarının YKS maratonu başladı

YKS'nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15 itibari ile başladı.

Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi 2020-2021 mezunlarını verdi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi 2020-2021 mezunlarını verdi. Pandemi döneminde ön safta mücadele eden sağlık ordusuna mezun olan 126 yeni hemşire katıldı.

TOBB’un proje okulu Rehber Öğretmenlere tanıtıldı

Şehit Ziya İlhan Dağdaş MTAL, tercih dönemi öncesi Menteşe’de çalışan Rehberlik branşı öğretmenlerine tanıtıldı.

Seydikemer’de ilk defa üniversite sınavı yapılacak

Seydikemer’de Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, ilk defa üniversite giriş sınavı yapılacak.

‘Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi’ başladı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) aldığı hibe destekle gerçekleştirdiği ‘Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi’ başladı. Bölgedeki firmaların dijital mecralarda tanıtım ve pazarlama çalışmalarına hız vermesini amaçlayan 5 günlük eğitime, 20 sektör temsilcisi katıldı.

Özel Fethiye Egebil Anadolu Lisesinde ilk mezuniyet heyecanı

Özel Fethiye Egebil Anadolu Lisesi Fethiye Kampüsü 18 Haziran Cuma günü okulları bahçesinde düzenlediği mezuniyet töreni ile 12. Sınıf öğrencilerini mezun etti.

Toplam 177 haber.