Eğitim

18 projenin 17'si desteklenmeye değer görüldü 18 projenin 17’si desteklenmeye değer görüldü
Dündar, üst seviyede önlemler alarak eğitimlerimize devam ediyoruz Dündar, üst seviyede önlemler alarak eğitimlerimize devam ediyoruz
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan 'uzaktan eğitim' paylaşımı Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan ‘uzaktan eğitim' paylaşımı
Okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaptı   Okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaptı  
Öğrencileri atölyelerinde ağırlamaya başladı  Öğrencileri atölyelerinde ağırlamaya başladı 
Pandemi kuralları çerçevesinde sınavlar yapıldı  Pandemi kuralları çerçevesinde sınavlar yapıldı 
Sınavlar 3 Mayıs tarihine erteledi  Sınavlar 3 Mayıs tarihine erteledi 
Muğla'da 53 okulun başvurusu kabul edildi  Muğla’da 53 okulun başvurusu kabul edildi 
ALES için son başvuru tarihi 22 Mart ALES için son başvuru tarihi 22 Mart
Eğitim-Sen öğretmen okullarının kuruluşunun 173. yıldönümünü kutladı Eğitim-Sen öğretmen okullarının kuruluşunun 173. yıldönümünü kutladı
'Geleceğe İlk Adım'  “Geleceğe İlk Adım” 
'Karmaşaya itilen öğretmenlerin sesi olmak istiyoruz'  “Karmaşaya itilen öğretmenlerin sesi olmak istiyoruz” 
Ege Okullarında eğitim bayramı Ege Okullarında eğitim bayramı
Muğla Valiliği, 'Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır' Muğla Valiliği, “Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır”
'Sınavlar iptal edilsin!' “Sınavlar iptal edilsin!”
Uygulamalı eğitim yüz yüze olacak Uygulamalı eğitim yüz yüze olacak
Ödüllü kitap okuma yarışması  Ödüllü kitap okuma yarışması 
Okullarda bayram sevinci yaşanıyor Okullarda bayram sevinci yaşanıyor
Seydikemer'de okullar yüz yüze eğitime hazır Seydikemer’de okullar yüz yüze eğitime hazır
Muğla'da 15 Şubat'ta 351 okul yüz yüze eğitime başlıyor  Muğla’da 15 Şubat’ta 351 okul yüz yüze eğitime başlıyor 
Eğitim Haberleri

18 projenin 17’si desteklenmeye değer görüldü

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin (İİBF), TÜBİTAK 2209-A çağrısı kapsamında sundukları 18 projenin 17’si desteklenmeye değer görüldü.

Dündar, üst seviyede önlemler alarak eğitimlerimize devam ediyoruz

Nursel Özdemir Özel Eğitim Fethiye ve Seydikemer de bulunan kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Bireyselleştirilmiş eğitim sistemiyle seanslarına devam eden uzmanlar destek eğitim vermeyi sürdürmektedir.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan ‘uzaktan eğitim' paylaşımı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Sizlere burada, ne yüz yüze eğitime başladığımızda duyduğumuz sevinci ne uzaktan eğitimi etkin bir şekilde sürdürebilmek için verdiğimiz çabayı, ne okullarımızı açık tutabilmek için gösterdiğimiz gayreti ne de ‘Bir kez daha uzaktan eğitime geçiyoruz’ derken duyduğumuz üzüntüyü anlatmamın imkanı var” dedi.

Okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaptı  

Fethiye Ata Okulları Müdürü Gülçin Baysal Demen yaptığı açıklamada okul öncesi eğitiminin önemli olduğunu dile getirdi. 

Öğrencileri atölyelerinde ağırlamaya başladı 

Anadolu'nun kültür ögelerini masal atölyelerinde öğrencilerle buluşturan ve Muğla'da ilk olma özelliğine sahip Muğla Masal Evi, Şemsiana Anaokulu bünyesinde açıldı. Menteşe Şemsiana Anaokulu bünyesinde oluşturulan ve Anadolu motifleriyle hazırlanan Muğla Anadolu Masal Evi, Menteşe ilçesindeki öğretmen ve öğrencileri atölyelerinde ağırlamaya başladı.

Pandemi kuralları çerçevesinde sınavlar yapıldı 

Fethiye Birey Eğitim Kurumları bursluluk sınavlarına yoğun bir katılım olurken, sınavlar Kovid-19 tedbirleri altında gerçekleştirildi. 

Sınavlar 3 Mayıs tarihine erteledi 

Milli Eğitim Bakanlığı, 29 Mart tarihinde başlaması planlanan ikinci dönem yazılı sınavarını 3 Mayıs tarihinde başlayacak şekilde erteleme karar aldığı belirtildi. 

Muğla’da 53 okulun başvurusu kabul edildi 

E-Twinning Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. 2021 E-Twinning Okulu yarışmasında Fethiye’den 6 okul ödüle kayık görülürken, geçen yıl ödül alan Fethiye Ortaokulu ile birlikte 7 okulun Uluslararası Okul Ödülü aldığı bildirildi.  

ALES için son başvuru tarihi 22 Mart

ÖSYM tarafından 2 Mayıs tarihinde organize edilecek olan ALES sınavının başvuruları 22 Mart tarihinde saat 23:59'da sona erecek. Ücret ödeme için son gün ise 23 Mart 2021 olacak. Sınavın geç başvuruları ise ALES başvuru kılavuzunda yer alan bilgiye göre 1 Nisan tarihinde gerçekleşecek. Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini süresi içinde yatırarak başvurularını tamamlayacaklar.

Eğitim-Sen öğretmen okullarının kuruluşunun 173. yıldönümünü kutladı

Eğitim-Sen öğretmen okullarının kuruluşunun 173. Yılını Eğitim-Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran Eğitim-Sen adına yayınladığı açıklama ile kutladı. Açıklamada “Dünyanın hiçbir ülkesinde öğretmenin ve öğretmenlik mesleğinin değerinin Türkiye’deki kadar düşmesine neden olan, öğretmenlerin emeğini yok sayan bir iktidar ve eğitim yönetimi görmek mümkün değildir” ifadeleri dikkat çekti. 

“Geleceğe İlk Adım” 

Ege Üniversitesi GVO Fethiye Kampüsü her yıl düzenlediği eğitim sisteminin anlatıldığı tanıtım toplantısını bu yıl koronavirüs önlemleri kapsamında okul bahçesinde düzenledi.

“Karmaşaya itilen öğretmenlerin sesi olmak istiyoruz” 

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Fethiye Temsilciliği tarafından yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yapıldı. Eğitim-İş Sendikası Fethiye Temsilciliği Başkanı İstem Altınçekiç tarafından temsilcilik şubesiğnde yapılan açıklamada, temsilcilik yönetim kurulu üyeleri de yer aldı. Temsilcilik Başkanı Altınçekiç açıklamasında, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak öğretmenin değil, devletin görevidir. Eğitim öğretime tüm eğitim emekçilerinin aşılarının yapıldığı, hijyen tedbirleri alınmış okullarla, planlama ve programlamanın yapıldığı süreçlerle başlanması gerektiğini vurguluyoruz” dedi. 

Ege Okullarında eğitim bayramı

Bugün Ege Üniversitesi GVO Fethiye Kampüsünün zili gelecek için çaldı.

Muğla Valiliği, “Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır”

Okulların açılması konusunda gözler 1 Mart Pazar günü yapılacak olan Kabine toplantısına çevrildi. Muğla Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır” denildi.

“Sınavlar iptal edilsin!”

Veli Der Muğla Şubesi ve Eğitim Sen Muğla Şubesi tarafından yapılan ortak açıklama ile sınavların iptal edilmesi gerektiğini vurgulandı.

Uygulamalı eğitim yüz yüze olacak

Yükseköğretim Kurumu, uygulamalı eğitimin gruplar halinde yüz yüze, teorik eğitimlerin ise asgari yeterlilikler dikkate alınarak çevrim içi yapılmasına karar verdi. Öte yandan YÖK, salgın endişesi veya barınma nedeniyle eğitime devam etmek istemeyen öğrencilerin "kayıt dondurma" hakkından yararlandırılmasını kararlaştırdı. 

Ödüllü kitap okuma yarışması 

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla “Ben Okuyorum, Dünyam Büyüyor” isimli kitap okuma yarışması düzenledi. 

Okullarda bayram sevinci yaşanıyor

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla ve ilçeleriyle Fethiye ve Seydikemer’de de yüz yüze eğitim başladı. Sabah saatlerinde zil sesiyle beraber sınıflarına koşan öğrenciler, okullarını özlediklerini söylediler.

Seydikemer’de okullar yüz yüze eğitime hazır

Seydikemer’de yüz yüze eğitime başlayacak okullar, belediye ekiplerince kovid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında dezenfekte edildi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretime devam edebilmeleri için her şeyin hazır olduğunu söyledi.

Toplam 143 haber.