Kültür Sanat

Bu sergi, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlayacak Bu sergi, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlayacak
3 bin 500 yıldır canlı kalan kent turizme kazandırılacak 3 bin 500 yıldır canlı kalan kent turizme kazandırılacak
Tlos Antik Kenti  İçin Destek Protokolü İmzalandı Tlos Antik Kenti  İçin Destek Protokolü İmzalandı
Muhtar Taşar, 'Düzenleme yapılırsa ziyaretçi sayısı artar'  Muhtar Taşar, “Düzenleme yapılırsa ziyaretçi sayısı artar” 
Sertab Erener 'Aşk Ve Gladyatör Kenti'ni ziyaret etti Sertab Erener ‘Aşk Ve Gladyatör Kenti’ni ziyaret etti
Vali Tavlı antik tiyatro hakkında bilgiler aldı  Vali Tavlı antik tiyatro hakkında bilgiler aldı 
Stratonikeia Antik Kenti için hazırlanan destek protokolü imzalandı Stratonikeia Antik Kenti için hazırlanan destek protokolü imzalandı
Uğur Mumcu fotoğraflarla anıldı  Uğur Mumcu fotoğraflarla anıldı 
Milas Belediyesi'nden Engelsiz Edebiyat Projesi Milas Belediyesi’nden Engelsiz Edebiyat Projesi
Tarihi surlar gün yüzüne çıkıyor Tarihi surlar gün yüzüne çıkıyor
Arif İsmet Vidinli'nin vasiyeti yerine getirildi Arif İsmet Vidinli’nin vasiyeti yerine getirildi
'Ağır, Büyük ve Hafif' Sergisi Sanatseverlerle Buluştu "Ağır, Büyük ve Hafif" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi Açılışa Hazırlanıyor Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi Açılışa Hazırlanıyor
GESAM'dan 'Telif Hakkı' Konferansı GESAM’dan 'Telif Hakkı' Konferansı
Safiye Soyman 30. Sanat Yılının İlk Konserini Bodrum'da Verdi Safiye Soyman 30. Sanat Yılının İlk Konserini Bodrum'da Verdi
Muğla Kütüphanelerinde 287 Bin Kitap Var Muğla Kütüphanelerinde 287 Bin Kitap Var
Muğla'nın Kültürel Zenginlikleri Seyahat Acentalarına Tanıtılacak Muğla'nın Kültürel Zenginlikleri Seyahat Acentalarına Tanıtılacak
Tarihi Yağ Hali Yeniden Canlanıyor Tarihi Yağ Hali Yeniden Canlanıyor
Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde Sona Yaklaşıldı Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde Sona Yaklaşıldı
Muğlalı Sinema ve Dizi Oyuncusu Gülnihal Demir 'Koronavirüs İlletini Hep Beraber Yenivereceğiz' Muğlalı Sinema ve Dizi Oyuncusu Gülnihal Demir 'Koronavirüs İlletini Hep Beraber Yenivereceğiz'
Kültür Sanat Haberleri

Bu sergi, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlayacak

Fethiye Belediyesi Kürek takımı antrenörü Nasuf Dinçer, Akrilik Boya ile yaptığı resimleri görücüye çıkardı. Dinçer’in, Fetav etkinlik merkezinde açtığı akrilik boya resim sergisinin gelirinin tamamı, öğrencilere burs sağlanması için Fetav’a bağışlanacak. Nasuf Dinçer “Bunlar, internetten öğrenerek oluşturduğum resimler. Tek hedefim, ihtiyacı olan öğrencilere yardımcı olabilmek” dedi.

3 bin 500 yıldır canlı kalan kent turizme kazandırılacak

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın saha gezilerindeki tespitleri sonrasında, Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulundan alınan izinler ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürlüğü denetiminde belediye ekiplerinin çalışması ile Roma dönemine ait kaya mezarları turizme kazandırılacak. 

Tlos Antik Kenti  İçin Destek Protokolü İmzalandı

Kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma ve tarihi değerleri yaşatabilmek adına Muğla Valiliği Başkanlığında yetkili kurum ve kişiler arasında destek protokolü imzalandı. İmzalanan protokol Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu yönetmelik ve esaslarına dayalı şekilde hazırlanmıştır.

Muhtar Taşar, “Düzenleme yapılırsa ziyaretçi sayısı artar” 

Geçtiğimiz günlerde ziyaretleri kapsamında Fethiye’ye gelen Muğla Valisi Orhan Tavlı, Fethiye’nin tarihi alanları arasında yer alan Amintas Kaya Mezarlarında incelemede bulunmuştu. Ziyaret esnasında Kesikkapı Mahalle Muhtarı Süzen Taşar, Vali Tavlı’ya bu alana arkeolojik park yapma talebinde bulunduklarını iletti. 

Sertab Erener ‘Aşk Ve Gladyatör Kenti’ni ziyaret etti

Birçok aşk şarkısına imza atan ünlü şarkıcı Sertab Erener ‘Aşk ve Gladyatör Kenti’ diye bilinen Stratonikeia Antik Kenti’ni ziyaret etti.

Vali Tavlı antik tiyatro hakkında bilgiler aldı 

Bir dizi ziyaretler için Fethiye’ye gelen Muğla Valisi Orhan Tavlı, restorasyon çalışmaları yarım kalan Telmessos Antik Tiyatrosu’nda incelemelerde bulundu. 2012 yılında dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın talimatlarıyla restorasyonu başlayan ancak yüklenici firmanın hak edişlerini alamadığı gerekçesiyle mahkemelik olan antik tiyatroda incelemelerde bulunan Vali Orhan Tavlı, Fethiye Müze Müdürü Emel Özkan’dan bilgiler aldı. 

Stratonikeia Antik Kenti için hazırlanan destek protokolü imzalandı

İlimizde yürütülen arkeolojik kazılara yardımcı olmak, İlimizin tarihi ve kültürel varlıklarının tanıtımını sağlamak, tarih ve kültür değerlerini sevdirmek, gerek ulusal gerekse uluslararası tanıtımına ve gelişimine daha geniş katkı sağlamak amacı ile Stratonikeia Antik Kenti için hazırlanan destek protokolü imzalandı. 

Uğur Mumcu fotoğraflarla anıldı 

Bombalı saldırı sonucu katledilen gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 28. yıl dönümünde Fethiye’de, Fotoğrafçı Gürsel Gökçe’nin “Sönmeyen Işık Uğur Mumcu” isimli fotoğraf sergisi ile anıldı. 

Milas Belediyesi’nden Engelsiz Edebiyat Projesi

Milas Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği işbirliği ile hazırlanan Engelsiz Edebiyat Atölyesi çalışmaları devam ediyor. 

Tarihi surlar gün yüzüne çıkıyor

3500 Yıllık tarihi geçmişe sahip Bodrum'da, 2400 yıl önce Karya Satrabı Mausolos tarafından inşa edilen Halikarnassos Surlarının kurtarma kazısı, temizlik ve çevre düzenlemesi, Bodrum Belediyesi ve AKADEMİA Vakfı ortak çalışması ile Bodrum Sualtı ve Arkeoloji Müzesi denetimde yürütülüyor.

Arif İsmet Vidinli’nin vasiyeti yerine getirildi

Bodrum’un kültürüne, dokusuna ve coğrafyasına uygun her türlü projeye imza atan Bodrum Belediyesi, Bodrum sevdalısı hayırsever iş insanı merhum Arif İsmet Vidinli’nin vasiyetinin yerine getirilmesine destek oldu.

"Ağır, Büyük ve Hafif" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esra Sağlık'ın "Ağır, Büyük ve Hafif" adlı kişisel sergisi Bodrum Yalıkavak Mine Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluştu.

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi Açılışa Hazırlanıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 43 milyon TL'ye yaptırdığı Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi açılışa hazırlanıyor.

GESAM’dan 'Telif Hakkı' Konferansı

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) tarafından düzenlenen ‘Güzel Sanatlar ve Telif Hakları’ sergi ve konferansı Muğla Müze Müdürlüğü salonunda yapıldı.

Safiye Soyman 30. Sanat Yılının İlk Konserini Bodrum'da Verdi

Türk sanat müziğinin sevilen seslerinden Safiye Soyman, hayat arkadaşı Faik Öztürk ile birlikte 30'cu sanat yılı konserini Bodrum'da verdi.

Muğla Kütüphanelerinde 287 Bin Kitap Var

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılı Kütüphane İstatistiklerini yayımladı. Muğla’da 13 halk kütüphanesinde toplam 287 bin 176 kitap mevcut.

Muğla'nın Kültürel Zenginlikleri Seyahat Acentalarına Tanıtılacak

Muğla Tanıtım Platformu, ildeki kültürel zenginlikleri tanıtmak için çalışma başlattı. Bu kapsamda oluşturulan platform tarafından 3 gün sürecek tanıtım gezisi düzenlenecek. Seyahat Acentalarının yetkililerinin katılacağı gezi programı sonrası ildeki turizm hareketliliğinin arttırılması hedefleniyor.

Tarihi Yağ Hali Yeniden Canlanıyor

Muğla’nın Menteşe ilçesi Arasta bölgesinde bulunan tarihi Yağ Hali aslına uygun olarak yapılan çalışmalarda yüzde 51’i tamamlandı.

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde Sona Yaklaşıldı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, ismini halkın belirlediği, bünyesinde çok amaçlı salon, kreş, çocuk atölyesi, sanat atölyeleri, dijital kütüphane, sergi salonu, spor salonu, düğün salonu, kitap kafe ve kapalı otopark bulunan Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Toplam 73 haber.