Kültür Sanat

Beşincisi Düzenlenen Şölene Yoğun Katılım Oldu Beşincisi Düzenlenen Şölene Yoğun Katılım Oldu
Türkiye'nin denize yakın en eski tiyatrosunun akıbeti belirsizliğini koruyor Türkiye’nin denize yakın en eski tiyatrosunun akıbeti belirsizliğini koruyor
Bodrum sanatla buluşuyor Bodrum sanatla buluşuyor
Menteşe Belediyesi Tiyatro Kursları Başladı Menteşe Belediyesi Tiyatro Kursları Başladı
Dans kursları başlıyor Dans kursları başlıyor
Özdemir ve İçöz'ün İsimleri Tiyatro Salonlarında Yaşatılacak Özdemir ve İçöz’ün İsimleri Tiyatro Salonlarında Yaşatılacak
Müzikli Fethiye Akşamları Ali Tunç ile devam etti Müzikli Fethiye Akşamları Ali Tunç ile devam etti
Barbun Cafe Bistro'da 'Sakiler Grubu' Unutulmaz Bir Konser Verdi Barbun Cafe Bistro’da “Sakiler Grubu” Unutulmaz Bir Konser Verdi
'Müzikli Fethiye Akşamları' başladı "Müzikli Fethiye Akşamları" başladı
Menteşe Belediye Tiyatrosu Perdelerini Bayır'da Açtı Menteşe Belediye Tiyatrosu Perdelerini Bayır’da Açtı
Marmaris'te dostluk için dans edecekler Marmaris’te dostluk için dans edecekler
Serap Yenici doğa ve hayvan sevgisi için söyledi Serap Yenici doğa ve hayvan sevgisi için söyledi
Sertab Erener, köy yaşantısına geçti Sertab Erener, köy yaşantısına geçti
Beni Bana Bırakın okuyucuları ile buluştu Beni Bana Bırakın okuyucuları ile buluştu
Vali Tavlı, Marmaris'in tarihi ve kültürel mekânlarında incelemelerde bulundu Vali Tavlı, Marmaris’in tarihi ve kültürel mekânlarında incelemelerde bulundu
Bodrum Belediyesi'nden Nazım Hikmet anma etkinlikleri Bodrum Belediyesi'nden Nazım Hikmet anma etkinlikleri
Bu sergi, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlayacak Bu sergi, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlayacak
3 bin 500 yıldır canlı kalan kent turizme kazandırılacak 3 bin 500 yıldır canlı kalan kent turizme kazandırılacak
Tlos Antik Kenti  İçin Destek Protokolü İmzalandı Tlos Antik Kenti  İçin Destek Protokolü İmzalandı
Muhtar Taşar, 'Düzenleme yapılırsa ziyaretçi sayısı artar'  Muhtar Taşar, “Düzenleme yapılırsa ziyaretçi sayısı artar” 
Kültür Sanat Haberleri

Beşincisi Düzenlenen Şölene Yoğun Katılım Oldu

Karaçulha Gönüllüler Derneği tarafından geleneksel hale getirilen Karaçulha Yörük Şöleninin bu yıl beşincisi düzenlendi.

Türkiye’nin denize yakın en eski tiyatrosunun akıbeti belirsizliğini koruyor

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Roma döneminde yapılan, MS 2. yüzyılda onarım geçiren ve Bizans döneminde arena olarak kullanılan, Türkiye'nin denize yakın en eski tiyatrosu olan Antik Telmessos'un restorasyonu adeta yılan hikayesine döndü.

Bodrum sanatla buluşuyor

Pandemi döneminin gözde ilçesi Bodrum, bu kez tatilcilere değil sanat severlere ev sahipliği yapacak. Baaf Bodrum Sanat ve Antika Fuarı 28 Temmuz da ziyaretçileriyle buluşacak. Sanatın iyileştirici gücü ile geçirdiğimiz kötü günlerin izlerini sileceğimiz Baaf Bodrum Fuarı, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Menteşe Belediyesi Tiyatro Kursları Başladı

Menteşe Belediye Tiyatrosu ülke genelinde normalleşme dönemine geçilmesi ile birlikte yüz yüze tiyatro eğitimlerine başladı.

Dans kursları başlıyor

Milas Belediyesi’nin gerçekleştireceği dans kurslarının kayıtları başladı. Pandemi tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirilecek kurslarda vatandaşlar, sanatla, müzikle iç içe kaliteli zaman geçirerek sosyalleşecekler.

Özdemir ve İçöz’ün İsimleri Tiyatro Salonlarında Yaşatılacak

Menteşe Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısında oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda Zihni Derin Alışveriş Merkezindeki Menteşe Belediye Tiyatrosunun gri salonuna Turan Özdemir, kırmızı Salonuna ise Ayhan İçöz isimleri verildi.

Müzikli Fethiye Akşamları Ali Tunç ile devam etti

Fethiye Belediyesi tarafından, 3 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri arasında, 20.30 ila 21.30 saatleri arasında sürecek 'Müzikli Fethiye Akşamları' açık hava konserleri sanatçı Ali Tunç sahnesiyle devam etti.

Barbun Cafe Bistro’da “Sakiler Grubu” Unutulmaz Bir Konser Verdi

Fethiye'nin en seçkin mekanlarından birisi olan Barbun Cafe Bistro’da unutulmaz bir yaz konseri gerçekleşti. İlk single çalışmaları ‘Dünyadan Uzak’la” büyük bir başarıya imza atan Sakiler grubu, Barbun Cafe Bistroda unutulmaz bir konser verdi.

"Müzikli Fethiye Akşamları" başladı

Fethiye Belediyesi tarafından, 3 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri arasında, 20.30 ila 21.30 saatleri arasında sürecek 'Müzikli Fethiye Akşamları' açık hava konserleri sanatçı Mustafa Selçukoğlu'nun sahnesiyle başladı.

Menteşe Belediye Tiyatrosu Perdelerini Bayır’da Açtı

Menteşe Belediye Tiyatrosu perdelerini Bayır Mahallesi’nde açtı. Bayır Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen Püskül ve Keşkül Kukla Tiyatrosu, Tüylü ve Havhav’ın Maceraları adlı müzikli tiyatro gösterilerine çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Çocukların yanı sıra ebeveynlerin de beğeniyle izlediği tiyatro gösterilerinde çocuklar doyasıya eğlendi.

Marmaris’te dostluk için dans edecekler

Ukraynalı ve Marmarisli dansçı çocuklar Ukrayna’da bulunan Ayçiçeği (Sonyaşnik) Uluslararası Yardım Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Çocuk Sanat Festivali kapsamında birlikte dans edecek.

Serap Yenici doğa ve hayvan sevgisi için söyledi

Yaşamını İstanbul ve Bodrum’da sürdüren İzmirli ünlü sanatçı müzikolog besteci ve program yapımcısı Serap Yenici; Marmaris’te gerçekleşen DoğArt Kültür ve Sanat Festivalinin son gününde, Prof. Dr. Orhan Kural anısına, sahne aldı.

Sertab Erener, köy yaşantısına geçti

Ünlü sanatçı Sertab Erener şehir yaşantısından uzak doğayla iç içe yaşamaya başladı. Salgın nedeniyle 1,5 yıldır Bodrum’da köy hayatı yaşayan Erener, Bodrum Belediyesinin yaptığı Gençlik ve Tarım Kampını açılmadan ziyaret ederek Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz’dan bilgi aldı.

Beni Bana Bırakın okuyucuları ile buluştu

Fethiyeli yazar Sevim Tutar Arıcak “Senden Sonra” kitabının ardından, “Beni Bana Bırakın” kitabı ile yeniden okuyucularıyla buluştu. Gerçek Fethiye Gazetesi köşe yazarı Sevim Tutar Arıcak “Beni Bana Bırakın” adlı şiir kitabını okuyucuları ile buluşturdu. 

Vali Tavlı, Marmaris’in tarihi ve kültürel mekânlarında incelemelerde bulundu

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Marmaris ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Nimara Mağarası, Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos’u fethi sırasında yaptırdığı Hafsa Sultan Kervansarayı ve Marmaris Kalesi’nde incelemelerde bulundu.

Bodrum Belediyesi'nden Nazım Hikmet anma etkinlikleri

Dünyaca ünlü şairimiz Nazım Hikmet, aramızdan ayrılışının 58. yıl dönümünde Bodrum Belediyesi tarafından hazırlanan ve 2 gün sürecek dolu dolu bir programla anılıyor. 

Bu sergi, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlayacak

Fethiye Belediyesi Kürek takımı antrenörü Nasuf Dinçer, Akrilik Boya ile yaptığı resimleri görücüye çıkardı. Dinçer’in, Fetav etkinlik merkezinde açtığı akrilik boya resim sergisinin gelirinin tamamı, öğrencilere burs sağlanması için Fetav’a bağışlanacak. Nasuf Dinçer “Bunlar, internetten öğrenerek oluşturduğum resimler. Tek hedefim, ihtiyacı olan öğrencilere yardımcı olabilmek” dedi.

3 bin 500 yıldır canlı kalan kent turizme kazandırılacak

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın saha gezilerindeki tespitleri sonrasında, Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulundan alınan izinler ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürlüğü denetiminde belediye ekiplerinin çalışması ile Roma dönemine ait kaya mezarları turizme kazandırılacak. 

Tlos Antik Kenti  İçin Destek Protokolü İmzalandı

Kültür ve Tabiat Varlıklarını koruma ve tarihi değerleri yaşatabilmek adına Muğla Valiliği Başkanlığında yetkili kurum ve kişiler arasında destek protokolü imzalandı. İmzalanan protokol Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu yönetmelik ve esaslarına dayalı şekilde hazırlanmıştır.

Toplam 89 haber.