Kayaman, 'Dünya bu zulme seyirci kalıyor 

Gelecek Partisi Muğla İl Teşkilatı, Uygur Türkleri için imza kampanyası düzenliyor. Muğla genelinde 3 gün sürecek imza kampanyasına yoğun bir katılım oluyor. 

PAYLAŞ

Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman, Çin’in Doğu Türkistan’daki Müslümanlara yönelik baskıcı politikalarının son bulması için imza kampanyası başlattıklarını ifade etti. 3 gün sürecek olan imza kampanyasını Muğla’nın her yerinde düzenlediklerini kaydeden Kayaman, dünyanın bu zulme seyirci kaldığını belirtti. 

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman, “Kızıl Çin 1949’dan günümüze kadar 35 milyon soydaşımızı katletmişlerdir, soydaşlarımıza insanlık dışı baskı ve devam eden zulüm vicdanları sızlatacak ve insanı isyan ettirecek boyuttadır. Birleşmiş Milletlere (BM) 1 milyon civarında Müslüman Uygur Türkü Çin’i eğitim merkezi olarak dünyaya lanse ettiği toplama kamplarında tutuyor. Birleşmiş Milletler AB ve NATO ile Uluslararası insan hakları kuruluşlarının raporlarına göre Doğu Türkistan’da kültürel ve dini kısıtlama giderek hız kazandığı görüşüne yer veriliyor. Dünya da seyirci kalıyor” dedi. 

Açıklamasını sürdüren Kayaman, “Çin’in Doğu Türkistan’dan dünyada eşine zor rastlanan insan hakları ihlallerini ve zulmü gizlemek için uluslararası arenada Uygur Türlerini ‘İslamcı Teröristler’ olarak suçlamaktadır. Bu gerçekten ahlaksızca bir iftira ve yalandır; Uygur Türkleri evrensel insan hak ve özgürlükleri çerçevesinde kendi inanç ve değerleri, kültüründe kendi vatanında yaşaması doğal ve insani bir hakkıdır. Kadınların uzun kıyafet giymesi, erkeklerin sakal bırakması, alkol kullanmaya zorlanması uygulamalardan bazılarıdır. Uygur Türkü’nün vatanı olan Doğu Türkistan’ın toprakları petrol, uranyum, doğalgaz, kömür gibi yeraltı zenginliklere sahip… Bu yeraltı ve yerüstü zenginlikler Çinlilerin iştahını kabartıyor. Çine göre Doğu Türkistan kaybedilmemelidir. Gelecek Partisi Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun tüm illerimize ve ilçelerimizdeki parti teşkilatlarımızı Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza yapılan zulmün durdurulması için Kızıl Çin’i kınayan imza kampanyasını başlattı. Gelecek Partisi Muğla İl Başkanlığı olarak Muğla Merkez, Milâs ve Fethiye ilçelerimizde 3 günlük imza kampanyamızı başlattık” dedi. 
                                                                                                              
 

Son Dakika 48

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN