Kaymakam Fırat, 'Covid-19'dan kapanan okulumuz yok'

Fethiye'de covid-19 ile mücadele devam ederken okullarda salgının arttığı ve okulların kapandığı bilgisine Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat'tan açıklama geldi. Kaymakam Fırat covid-19 nedeni ile hiçbir okulun kapanmadığını belirtti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Son Dakika 48 - Arzu Özlem SİPAHİ

18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu iller arasında Muğla yerini alırken en düşük vaka sayılarına sahip iller sıralamasına da girdi. Fethiye’nin hem aşılamada hem de covid-19’a yakalanan insanların oranı anlamında Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir ilçe olduğunu belirten Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Biz Türkiye ortalamasının çok çok altındayız. Fethiye hem aşılama konusunda hem covit-19’a yakalanan insanların oranı anlamında Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir ilçe. Biz yüzde yüz istiyoruz, aşıda da yüzde yüz istiyoruz” dedi.

COVİD-19 İLE MÜCADELEDE YÜZDE YÜZ İSTİYORUZ
Covid-19 ile mücadelede diğer ilçelere göre Fethiye’nin iyi bir seviyede olduğunu fakat bunun yetmediğini ve yüzde yüz istediklerinin altını çizen Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Okulların kapandığı bilgisi yanlış bilgi, hiçbir okulumuz kapanmadı. Bazı sınıflar da oluyor ama yine insanları bir rehavete kaptırmamak için sayı veremiyorum. Yine o konuda da biz Türkiye ortalamasının çok çok altındayız. Fethiye hem aşılama konusunda hem covit-19’a yakalanan insanların oranı anlamında Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir ilçe. Ama bunu söyleyerek bir ilçe kaymakamı olarak insanları rehavete kaptırmak istemiyorum. Biz yüzde yüz istiyoruz, aşıda da yüzde yüz istiyoruz. Aşı da yüzde 90’lara yaklaşmış bir ilçeyiz ama yüzde yüz istiyoruz. Bu hastalık konusunda da biz oran anlamında aşağılardayız ama biz 0 olsun istiyoruz. Bu konu açılmışken de sizlerin aracılığı ile de genç kardeşlerime özellikle aşı konusunda bir an önce aşılarını yaptırmalarını rica ediyoruz. Kendimde aşı olmuş birisi olarak aşı yaptırmalarını rica ediyorum” şeklinde konuştu. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN