KÖYCEĞİZ GÖLÜNE 260 BİN YAVRU SAZAN BALIĞI BIRAKILDI

'Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi' kapsamında Köyceğiz Gölüne 260 bin yavru sazan bırakıldı. ''

PAYLAŞ

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından su kaynaklarındaki nesli tehlike ve baskı altında olan türlerin desteklenmesi, farklı nedenlerle zarar gören su ürünleri stoklarının takviyesi, bilimsel temele dayalı balıklandırma metodunun uygulanması amacıyla “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Köyceğiz Gölüne 260 bin yavru sazan bırakıldı. 

Köyceğiz Gölü balıkçı gemileri bağlama yerinde yapılan etkinliğe Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak, Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Yetiştiricilik Daire Başkanı Tanju Özdemirden, Köyceğiz ilçe protokolü, çocuklar ve vatandaşlar katıldı.  Balıklandırma çalışması çevreden vatandaşların katılımıyla yoğun ilgi gördü. 
Konuşmalar ile başlayan etkinlik Köyceğiz Gölüne iskeleden çocuklar eşliğinde balık salımı yapılarak devam etti. Ardından tekne ile açıkta da balık salımı yapıldı. 2022 yılı Uluslararası Balıkçılık ve Su Ürünleri Yılı ilan edilmesi nedeniyle çocuklarla birlikte protokolün kutlama pastası kesmesi ve ikramlarla son buldu.
KÖYCEĞİZ GÖLÜNE 260 BİN YAVRU SAZAN BALIĞI BIRAKILDIKÖYCEĞİZ GÖLÜNE 260 BİN YAVRU SAZAN BALIĞI BIRAKILDIKÖYCEĞİZ GÖLÜNE 260 BİN YAVRU SAZAN BALIĞI BIRAKILDIKÖYCEĞİZ GÖLÜNE 260 BİN YAVRU SAZAN BALIĞI BIRAKILDI

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN