Ragıboğlu, 'Kadına şiddete karşı mücadelemiz devam edecek' 

Fethiye Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, sahil bandında bulunan Özgecan Aslan Parkı'ndan başlayan ve Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde son bulan mor zincir oluşturacak. Fethiye Kadın Platformu Üyesi Ayşin Ragıboğlu, 'Sadece kadın cinayetlerine değil, kadına yönelik her türlü şiddet ve çocuk istismarına karşı mücadelemiz devam ediyor. Elele, omuz omuza sürdürdüğümüz bu mücadeleyi sembolize 8 Mart 2021 günü saat 17.30'da Özgecan Aslan Parkı'ndan başlayıp, mor zincir oluşturuyoruz' ifadelerini kullandı. 

PAYLAŞ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Fethiye Kadın Platformu mor zincir oluşturacak. Fethiye Kadın Platformu Üyesi Ayşin Ragıboğlu yaptığı basın açıklamasında kadın cinayetlerinde artış olduğunu vurguladı. 2020 yılında 300 kadın cinayeti işlendiğini kaydeden Ragıboğlu, kadın cinayetlerine verdikleri mücadelenin devam edeceğini dile getirdi. 

Fethiye Kadın Platformu Üyesi Ayşin Ragıboğlu açıklamasında, “Son bir yıldır hayatımızdan hemen hemen her şey değişti. Değişmeyen tek şey kadın cinayetlerindeki artış oldu. Pandemide kadınların yüzde 73’ü yoksullaştı, yüzde 96’sı ev içi şiddete maruz kaldı. 2020 yılında 300 kadın cinayeti işlendi, 171 kadın şüpheli bir şekilde ölü bulundu. Adil yargılama yapılmayıp sanık ve katiller caydırıcı cezalar almadıkça, önleyici tedbirler uygulanmadıkça şiddet boyut değiştirerek sürmeye devam edecek. İstanbul Sözleşmesi’nin ve 6284 sayılı yasanın tam ve etkin uygulanması kadınlar için hayati önem taşıyor. Sadece kadın cinayetlerine değil, kadına yönelik her türlü şiddet ve çocuk istismarına karşı mücadelemiz devam ediyor. Elele, omuz omuza sürdürdüğümüz bu mücadeleyi sembolize 8 Mart 2021 günü saat 17.30’da Özgecan Aslan Parkı’ndan başlayıp, mor zincir oluşturuyoruz. Sizleri de bu zincirin halklarından birisi olmaya çağırıyoruz. Kadınlar susmaz, bu isyan durmaz” şeklinde konuştu. 

  


 

Son Dakika 48

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN