AKARYAKIT İNDİRİMİ MEMNUN ETMEDİ

Brent petrol fiyatlarında yaşanan değişkenlik sonrası fiyatların aşağı doğru yönelmesi sonucunda benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim gelirken motorin ve LPG fiyatlarında değişiklik olmadı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşın etkisiyle küreselde yaşanan enerji krizi akaryakıt sektörünü de etkiledi. Mayıs ayının sonlarında yakaladığı ivme ile 123 dolar seviyesine fırlayan Brent petrol fiyatı beraberinde zamları da getirmişti. Hem kurdaki hareketlilik hem de global enflasyon süreci uluslararası ürün ve akaryakıt fiyatlarında artışa sebep oldu. 30 TL bandında seyreden akaryakıt fiyatları birçok sektörde olumsuzluklara yol açtı. 
16 Haziran Perşembe günü 119,81 dolardan işlem gören Brent petrol fiyatı düşüşe geçti. Bir haftalık süreç sonunda, 23.06.2022 itibariyle 111,18 dolar seviyesine düştü. Brent petrol fiyatlarındaki düşüş ile birlikte dolar kurundaki hareketsizliğin sonucunda benzine 25 kuruş indirim gelirken motorin ve LPG fiyatında değişiklik olmadı. 
Sürece tanık olan vatandaş yapılan indirimi yeterli bulmadı. Yapılan indirimden memnun olmayan vatandaş ‘Zam yapılacağı zaman vakit kaybedilmiyor fakat indirim için günlerce bekletiyorlar’ diyerek sitemde bulundu.AKARYAKIT İNDİRİMİ MEMNUN ETMEDİ  

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN