Ersin DAL Haberleri

Ersin DAL Haberleri

Ersin DAL haberleri, haber editörü Ersin DAL tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

‘ŞEHRİMİN ÇINARLARI’ SERİSİNİN YENİ BÖLÜMÜ YAYINDA

Hikâyeleri ile Fethiye’nin yakın geçmişine ışık tutan, yaşantılarına tanıklık ettiğimiz Fethiye’nin önemli şahsiyetleri ‘Şehrimin Çınarları’ serisinde bir araya geliyor. Serinin 9. bölümü ise Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın Youtube hesabında yayında.

PAZAR’DA UYGUN FİYATLAR DİKKAT ÇEKTİ

Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte topraktaki verimlilik arttı. Verimliliğin artmasıyla birlikte de ürünler bollaştı. Bu durum da meyve sebze fiyatlarını yüzde 50'ye kadar düşürdü.

AKARYAKIT İNDİRİMİ MEMNUN ETMEDİ

Brent petrol fiyatlarında yaşanan değişkenlik sonrası fiyatların aşağı doğru yönelmesi sonucunda benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim gelirken motorin ve LPG fiyatlarında değişiklik olmadı.

BAŞKAN OTGÖZ’DEN SGK İLÇE MÜDÜRÜ TOSUN’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Sosyal Güvenlik Merkezi İlçe Müdürlüğünden Konya’nın Yunak İlçesine atanan Durdu Tosun’a teşekkür plaketi teslim etti.

GÖCEK-GÜRSÜ- PIRNAZ YAYLA YÜRÜYÜŞÜ BAŞLADI

Yıllar öncesinde yörüklerin sahil kesiminden yaylaya nasıl çıktıklarını anlatmak ve yörük kültürünü yaşatmak için yapılan Göcek-Gürsu-Pırnaz Yayla Yürüyüşü başladı.

MARMARİS’TE YANGIN 2. GÜNÜNDE

21 Haziran Salı günü saat 20 sıralarında Marmaris İlçesi Bördübet Koyu’nda başlayan yangın devam ediyor. Yangının Marmaris İstikameti’ ne doğru ilerlediği ve kontrol altına alınamadığı ifade edildi.

BAŞKAN DEMİR: ORMANLAR DA GELECEĞİMİZ DE KADERİNE TERK EDİLİYOR!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Marmaris'te dört bölgede art arda çıkan orman yangınlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Demir:" Anlaşılan o ki iktidar geçen sene yaşanan olaylardan ders çıkartmamış" dedi.

BAŞKAN YELLİCE; ‘’ORMANLAR BİR ÜLKENİN DOĞAL GÜZELLİK VE ZENGİNLİK KAYNAĞIDIR’’

Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanı Salman Yellice, ormanları korumanın önemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

SEYDİKEMER’DEKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Seydikemer'in Çaltıözü Mahallesinde meydana gelen orman yangını büyümeden kontrol altına alındı. Tüm imkanların seferber edildiği yangın söndürme çalışmalarına 4 uçak ve 1 helikopter de katıldı.

SEYDİKEMER’DE ORMAN YANGINI

Seydikemer İlçesi Çaltıözü Mahallesi yakınlarında orman yangını çıktı. Çıkan yangın yapılan müdahaleler sonrasında kontrol altına alındı.

DALAMAN’DA YANGIN

Dalaman Gürkoy Mahallesi’nde yangın çıktı. Çıkan yangın havadan ve karadan müdahale edilerek söndürüldü.

FİYATLARDA DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

Havaların ısınması ve ürün çeşitliliğinin artmasından dolayı Salı Pazarı’nda meyve ve sebze fiyatlarında düşüş yaşanmaya devam ediyor.

GÖCEK – GÜRSU – PIRNAZ YAYLA YÜRÜYÜŞÜ BAŞLIYOR

19. Göcek – Gürsu – Pırnaz Yayla Yürüyüşü, 22-26 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Yayla yürüyüşü öncesi katılım için kayıtlar devam ediyor.

PINAR GÜLTEKİN'İN KATİLİNE VERİLEN CEZAYA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ!

Muğla'da Pınar Gültekin'i vahşice öldüren Cemal Metin Avcı'ya haksız tahrik indirimiyle 23 yıl hapis cezası verildi. Dünden beri ülke gündemine oturan bu karar Gültekin ailesi ve Türkiye genelinde tepkiyle karşılandı.

BAŞKAN OTGÖZ: “HERKES BİR ENGELLİ ADAYI”

Seydikemer’de hayırsever bir vatandaş bir ilki gerçekleştirerek ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırılması amacıyla Seydikemer Belediyesi’ne bağışladığı akülü tekerlekli sandalyeler, engelli vatandaşlara teslim edildi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün katılımıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara teslim edilen akülü tekerlekli sandalyelerin teslimi sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

TRİO AJANS, FTSO ÜYELERİNE ÖZEL İNDİRİM YAPACAK

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Trio Ajans arasında imzalanan protokolle, FTSO üyeleri, yazılım, web sitesi, SEO ve Google ADS danışmanlığı hizmetlerini indirimli alabilecek.

Toplam 2184 haber.