Çevre

Çevre Haberleri

GÖCEK-GÜRSÜ- PIRNAZ YAYLA YÜRÜYÜŞÜ BAŞLADI

Yıllar öncesinde yörüklerin sahil kesiminden yaylaya nasıl çıktıklarını anlatmak ve yörük kültürünü yaşatmak için yapılan Göcek-Gürsu-Pırnaz Yayla Yürüyüşü başladı.

GÖCEK – GÜRSU – PIRNAZ YAYLA YÜRÜYÜŞÜ BAŞLIYOR

19. Göcek – Gürsu – Pırnaz Yayla Yürüyüşü, 22-26 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Yayla yürüyüşü öncesi katılım için kayıtlar devam ediyor.

7 YAŞINDAKİ EYLÜL’ÜN PROJESİ İLE DOĞAYI TEMİZLEDİLER

Fethiye Temiz Kalsın Derneği bu sefer 7 yaşındaki doğasever Eylül Aras’ın projesinde bir araya geldi.

CAN DOSTLARIMIZ İÇİN MAMAMATİK UYGULAMASI BAŞLATILDI

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü “Can Dostlarımız” için Mamamatik uygulamasını başlattı.

MENTEŞE BELEDİYESİ’NDEN ATIK TOPLAMA ETKİNLİĞİ

Menteşe Belediyesi çevreye yönelik farkındalık yaratmak, yeni nesillere geri dönüşümün önemini aşılamak hedefiyle ödüllü atık toplama etkinliği düzenliyor. Etkinlik kapsamında 2 litre atık yağ, 30 adet atık pil veya 1 büyük poşet ambalaj atığı getiren 250 çocuğa çeşitli ödüller verilecek.

MÜZİKLE ÇEVRE SEVGİSİNİ ANLATTILAR

Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Fethiye Hüseyin Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri kurdukları orkestra ile çalıp söyleyerek çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmaya çalıştılar.

GİRGİN: ‘ÇEVRE AJANSI ELİYLE SERVET TRANSFERİ YAPILIYOR’

Bayındırlık İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonu'nda bugün görüşmelerine başlanan “Çevre Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” Türkiye Çevre Ajansının özel şirketler kurması, MUÇEV ile Göcek ve Dalaman Koylarının mapa ve şamandıra işletme işinin özelleştirilmesi hakkında hükümler içeriyor.

YARIMADA’DA TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILDI

Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi ve Fethiye Temiz Kalsın Derneği (Keep Fethiye Clean) işbirliğinde Yarımada’da temizlik çalışması yapıldı.

MARMARİS DOĞASI YENİDEN NEFES ALACAK

Geçen yıl tarihinin en büyük orman yangınını yaşayan Marmaris’te; yangın yaraları, “Doğaya Saygı” projesiyle iyileştirilmeye başlandı.

KAYMAKAM BALCI, KÜÇÜK SAMANLIK KOYUNDA ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

Keep Fethiye Clean/Fethiye’yi Temiz Tut Derneği ve Son Çöp Bükücüler Grubu organizasyonunda, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı ve Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin katkılarıyla Küçük Samanlık Koyunda çevre temizliği gerçekleştirildi.

ALT YAPI ÇALIŞMALARINDA SONA DOĞRU

Fethiye Belediyesi ve MUSKİ, AYDEM ve Telekominasyon Şirketleri işbirliği ile başlayan alt yapı ve üst yapı çalışmaları nda sona yaklaşıldı. İnönü Caddesi’nde tamamlanan alt yapı çalışmaları Atatürk Caddesi’nde devam ediyor.

FETHİYE’Yİ TEMİZ TUT DERNEĞİ’NDEN KAYMAKAM BALCI’YA ZİYARET

Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancıların kurduğu Keep Fethiye Clean/Fethiye’yi Temiz Tut Derneği Başkanı Virgina Anne Howes ve yönetim kurulu üyeleri, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’yı ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi, projeleri için Kaymakam Balcı’dan destek istedi.

SEYDİKEMER’DE ASFALT HAZIRLIĞI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün talimatları doğrultusunda Seydikemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahallelerdeki hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.

RÜZGÂRLI HAVA ETKİLİ OLDU

Fethiye ve çevresinde yaklaşık bir haftadan bu yana etkili olan rüzgarlı hava Pazar gününe kadar etkisini devam ettirecek.

METE AY’DAN TURİZM DEĞERLENDİRMESİ

Çalış Turizm Derneği Başkanı Mete Ay 2022 turizm sezonunu değerlendirdi.2022 yaz sezonu için Çalış ve Fethiye ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Mete Ay “Herkesi Çalış’a bekliyoruz” dedi.

ÇALIŞ SAHİL KUMU TEMİZLENİYOR

Bölge Turizmi’nin en önemli yerlerinden biri olan Çalış Sahili’nde temizlik çalışması yapıldı. Sahil daha kalkiteli bir sahil kumu elde edebilmek adına traktöre bağlanan elek ile temizlendi.

5 OKULDAN “SUDA HAYAT VAR” PROJESİ

Fethiye’de E-Twinning Platformu (Avrupa Eğitim Platformu) Projesi kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencilerine “Suda Hayat Var” konulu proje ile suyun yaşamdaki rolü aktarılıyor. Proje de Fethiye’den Yusuf İzzet Gökçe ilkokulu’ndan Sema Akdenizli, Şerife Figen Demirlioğlu, Göcek Deniz Temiz İlkokulu’ndan Ayşe Taşbaş, Sadegül Saral, Günlükbaşı İbrahim Gül Anaokulu’ndan Fundan Günden, Ummuhan Eryiğiyit Sertkaya, Şeyda Çalışır, Yanıklar İlkokulu’ndan Rabia Yıldız, Çamköy Anaokulu’ndan Ramazan Keleş, Özel Birey okullarından Çağla Küçükbenli Arslan yer alıyor.

BAŞKAN DEMİR: KÖRFEZ ACİLEN TEMİZLENMELİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, yıllardır Fethiye Körfezinde dip temizleme çalışması yapılmasını beklediklerini belirterek, “Ne yazık ki iktidar bunu seçim malzemesi olarak kullanmaktan öteye gidemedi. 2019 yılında da Bakan Murat Kurum 250 Milyon liralık proje ile körfezi temizliyoruz dedi ama hiçbir çalışma yok. Ne de olsa söz verip tutmamak gibi kötü bir alışkanlıkları var” dedi.

FIRTINA SEBEBİYLE TEKNE TURLARI İPTAL EDİLDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan uyarılar sebebiyle Fethiye’de tekne turları iptal edildi. Yapılan açıklamada Kıyılarda 1.5-2 metre, açıklarda ise 3.5 metreye kadar dalga uyarısı yapıldı. Olası bir fırtına sebebiyle turların tehlike arz edebileceği bildirildi.

Toplam 179 haber.