Genel

Aydem Yenilenebilir Enerji, 750 milyon dolarlık yeşil tahvil ihracını başarıyla gerçekleştirdi Aydem Yenilenebilir Enerji, 750 milyon dolarlık yeşil tahvil ihracını başarıyla gerçekleştirdi
Seydiler Kilimi'ne mağazalar ve vatandaşlardan talep arttı Seydiler Kilimi’ne mağazalar ve vatandaşlardan talep arttı
Hayat Boyu Öğrenme komisyon toplantısı gerçekleştirildi Hayat Boyu Öğrenme komisyon toplantısı gerçekleştirildi
Seydikemer'den anlamlı ziyaret Seydikemer’den anlamlı ziyaret
Karaca'dan FETOB'a ziyaret Karaca’dan FETOB’a ziyaret
MUTSO'dan Covid-19 Hint varyantına karşı aşı uyarısı MUTSO'dan Covid-19 Hint varyantına karşı aşı uyarısı
Vali Orhan Tavlı, Muğla Aile Hekimleri derneğini ziyaret etti Vali Orhan Tavlı, Muğla Aile Hekimleri derneğini ziyaret etti
THK, geçen yılın oranlarını geçti THK, geçen yılın oranlarını geçti
Bayram tatili sonrası Ölüdeniz'de trafik yoğunluğu Bayram tatili sonrası Ölüdeniz’de trafik yoğunluğu
Kökten, 'Tatilini iptal eden misafirlerimiz var' Kökten, 'Tatilini iptal eden misafirlerimiz var'
Okan Çabalar, tek kişilik stand up gösterisi ile Bodrum mi'TERRACE açık hava sahnesinde! Okan Çabalar, tek kişilik stand up gösterisi ile Bodrum mi'TERRACE açık hava sahnesinde!
ADM Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından sunulan hizmetler değerlendirildi ADM Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından sunulan hizmetler değerlendirildi
Ölüdeniz'de bayram sonu çevre temizliği yapıldı Ölüdeniz'de bayram sonu çevre temizliği yapıldı
Sibel Korgül, şube açılışını gerçekleştirdi Sibel Korgül, şube açılışını gerçekleştirdi
MİTSO ve mahalle muhtarları hep birlikte Milas için el ele MİTSO ve mahalle muhtarları hep birlikte Milas için el ele
Yarımada'da Bayram Sonrası Temizliği Yarımada’da Bayram Sonrası Temizliği
Berberlere atık jilet kutusu dağıtıldı Berberlere atık jilet kutusu dağıtıldı
Körfezde istenmeyen görüntüler! Körfezde istenmeyen görüntüler!
mi'TERRACE, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı için ev sahipliği yapacak mi’TERRACE, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı için ev sahipliği yapacak
Dizi oyuncularından Kaymakam Fırat'a ziyaret Dizi oyuncularından Kaymakam Fırat’a ziyaret
Genel Haberleri

Aydem Yenilenebilir Enerji, 750 milyon dolarlık yeşil tahvil ihracını başarıyla gerçekleştirdi

Türkiye’nin yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan enerji üreten en büyük şirketi Aydem Yenilenebilir Enerji, Eurobond tahvilini başarıyla gerçekleştirdi. Şirket, 5,5 yıl vadeli 750 milyon dolar tutarında Eurobond ihracı yaparken faiz oranı yüzde 7,75 oldu.

Seydiler Kilimi’ne mağazalar ve vatandaşlardan talep arttı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından Türk Marka ve Patent Kurumu’ndan coğrafi işaret tescil belgesi alınan Seydiler Kilimi’ne talep arttı. Yok olma noktasına gelinmişken halı mağazalarından ve hediyelik eşya talebiyle vatandaşlardan çok sayıda sipariş aldıklarını belirten Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, kilim dokumayı bırakan kadınların yeniden tezgahlarının başına geçtiğini belirterek FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’ya teşekkür etti.

Hayat Boyu Öğrenme komisyon toplantısı gerçekleştirildi

Fethiye İlçe Hayat Boyu Öğrenme komisyonu toplantısı Kaymakam Eyüp Fırat başkanlığında Fethiye Halk Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda geçmiş dönem eğitim öğretim faaliyet raporlarının yanı sıra bu yılki eğitim öğretim faaliyet raporları sunuldu. Dönem dönem eğitim öğretim faaliyetlerini sunan Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cazağ, “2019-2020 Eğitim öğretim yılında 644, 2020-2021 eğitim öğretim yılında da 393 kurs gerçekleştirildi. Malum pandemi nedeni ile kurslarımda bir düşüş meydana gelmiştir. 2018-2019 eğitim öğretim yılında 30 bin 95 vatandaşımıza hayat boyu öğrenme hizmetlerimizi götürmüşüz. 2019-2020 eğitim öğretim yılı 24 bin 44 kursiyerimiz bunlardan faydalanmış. 2020-2021 eğitim öğretim yılı bu güne kadar da 9 bin 120 kurumumuzun kurslarından ve diğer faaliyetlerinden faydalanmışlardır” şeklinde konuştu.

Seydikemer’den anlamlı ziyaret

Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven ve Gazeteci Zekeriya Şahin, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

Karaca’dan FETOB’a ziyaret

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Otelciler Birliği Derneği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal ve yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

MUTSO'dan Covid-19 Hint varyantına karşı aşı uyarısı

Muğla Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Eriş Başaran Akça ile Başkan Yardımcısı Ahmet Demiral, Covid-19 Salgınının 4’üncü ve en tehlikeli Hint Varyantı üzerine aşılama konusunda bilgilendirme amaçlı MUTSO’yu ziyaret etti.

Vali Orhan Tavlı, Muğla Aile Hekimleri derneğini ziyaret etti

Muğla Valisi Orhan Tavlı ile İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer, Muğla Aile Hekimliği Derneğini ziyaret etti.

THK, geçen yılın oranlarını geçti

Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi, geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda toplam 24 bin 32 adet deri topladı. Kurban derisinin yanı sıra, Fitre ve Zekat toplama faaliyetlerinde de 785 bin TL para toplandı. Şube Başkanı Mustafa Özkaya, geçen yıla oranla gerçekleştirilen faaliyetlerin iyi sonuçlara neden olduğunu belirtti.

Bayram tatili sonrası Ölüdeniz’de trafik yoğunluğu

Turizm cenneti Fethiye'de yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gelişiyle yaşanan trafik sorunu Kurban Bayramı sonrası da devam ediyor. Ölüdeniz yolun da yaşanan trafik yoğunluğu sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Kökten, 'Tatilini iptal eden misafirlerimiz var'

Fethiye ve Ölüdeniz 9 günlük bayram tatili dolayısıyla adeta dolup taştı. Dünyaca ünlü Ölüdeniz’de bayramla başlayan yoğunluk devam ediyor. Yaklaşık 1 milyon turiste ev sahipliği yapan Fethiye ve Ölüdeniz’de yaşanan trafik sorunları gün geçtikçe büyüyor. Ölüdeniz’e konaklamak için gelmek isteyen misafirlerin Ölüdeniz’e ulaşamadıklarını belirten Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, “Gerçekten Ölüdeniz’e konaklamak için gelen misafirlerimiz Ölüdeniz’e ulaşamadıkları için konaklamaya gelemiyorlar. Rezervasyonlarını iptal edip gelmeyenler dahi oldu” dedi.

Okan Çabalar, tek kişilik stand up gösterisi ile Bodrum mi'TERRACE açık hava sahnesinde!

BKM Mutfak komedyenlerinden Okan Çabalar, tek kişilik stand-up gösterisi ile Bodrum’da mi’TERRACE sahnesinde mizah severler ile buluşacak.

ADM Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından sunulan hizmetler değerlendirildi

Muğla genelinde ADM Elektrik Dağıtım AŞ. Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetler ve yapılan çalışmaların görüşüldüğü toplantı Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında gerçekleştirildi.

Ölüdeniz'de bayram sonu çevre temizliği yapıldı

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten öncülüğünde plaj işletmeli ile birlikte Ölüdeniz lagünü civarında bayram sonu temizliği yapıldı.

Sibel Korgül, şube açılışını gerçekleştirdi

Sibel Korgül Beauty Salon’da, güzellik merkezinin yanı sıra bünyesine kattığı bir şube ile de terapi ve bakım alanında hizmetler veriyor. Sibel Korgül Beauty Salon şube açılışında, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir beraberinde SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener ve Sibel Korgül açılış kurdelesini kestiler. Kurdele kesiminin ardından davetlilere Sibel Korgül Beauty Salon yeni şubesi gezdirilip tanıtıldı.

MİTSO ve mahalle muhtarları hep birlikte Milas için el ele

MİTSO Yönetimi, bir süre önce genel kurulunu yapan Milas Mahalle Muhtarları Derneğini ziyaret ederek yeniden yönetim kurulu başkanlığına seçilen Mehmet Çoban'ı ve yönetim kurulu üyelerini kutlayarak yeni görev dönemleri için başarılar dilediler. Ziyarette başta zeytin, zeytinyağı ve bal olmak üzere Milas ürünlerinin kalitesinin korunması ve arttırılması ile tanıtımının yapılması için görüş alışverişinde de bulunularak birlikte hareket edilmesi kararlaştırıldı.

Yarımada’da Bayram Sonrası Temizliği

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü beraberinde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleriyle birlikte, Akmaz Mesire Alanı ve Koca Çalış’ın ardından Yarımada’da temizlik çalışması yaptı.

Berberlere atık jilet kutusu dağıtıldı

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün “Sıfır Atık Projesi” kapsamında atık jiletlerin geri dönüşüme kazandırılması amacıyla ilçede faaliyet gösteren berberlere atık jilet kutusu dağıtıldı. Dağıtımlara katılan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, berberlerde kullanılan jiletlerin sokak hayvanlarına ve atık toplayıcılarına zarar verdiğini belirterek, geri dönüşüm ekiplerinin kutuların dolmasıyla bu atık türünü de toplayacağını ifade etti.

Körfezde istenmeyen görüntüler!

Fethiye körfezinde deniz kirliliği çözüm bekleyen bir sorun olarak duruyor. Kordon boyunca kenarlara birikmiş çöpler, kokan ve köpüren deniz Fethiye’nin güzelliğine gölge düşürüyor.

mi’TERRACE, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı için ev sahipliği yapacak

mi’TERRACE açık hava sahnesi, Straf’ın konsept müzik programı “sahnede akustik” konuklarından oluşan Straf, “şarkılarla sahnede” konser etkinliğine 29 Temmuz Perşembe akşamı saat: 21:00’da ev sahipliği yapacak.

Toplam 1554 haber.