Genel

Genel Haberleri

Gençlerin buluşma noktası Âşıklar Tepesi

Uzun süren sağanak yağışlar yerini güneşli havaya bıraktı. Güzel havayı fırsat bilen vatandaşın buluşma yeri Âşıklar Tepesi oldu.

Tavlı’dan İlman’a ziyaret

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Müdürü Ömer İlman'dan Muğla’da ki faaliyetler ve yatırımlar ile ilgili konular hakkında bilgi aldı.

Don bekleniyor!

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Muğla ve genelinde don beklendiği çiftçilerin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olma konusunda uyardı.

Girgin: doğalgaz zammına tarife makyajı

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin 7 Ocak 2022 Cuma günü Plan ve Bütçe Komisyonu’nda torba kanundaki doğalgazda kademeli tarifelendirme maddesi hakkında yaptığı konuşmada “elektrikteki model doğal gazda uygulanmak isteniyor. Düzenlemedeki temel amaç, önümüzdeki dönem yapılacak doğal gaz zamlarını makyajlamaktır” dedi.

Resmi ilan fiyat tarifesi acilen güncellenmelidir

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, medya sektörünün büyük bir darboğazdan geçtiğini belirterek, Resmi İlan Fiyat Tarifesi’nin vakit geçirilmeden güncellenmesini istedi.

Başkan Aras’tan, Kos Belediye Başkanı Nikitaras’a Ziyaret

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Kos Belediye Başkanı Theodosis Nikitaras'ı ziyaret etti.

Demir’den 10 Ocak çalışan gazeteciler günü mesajı

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı. Demir mesajında; “Bir günlüğüne dünyada bilgi akışının kesildiğini düşündüğümüzde ortaya çıkacak kaosun boyutları bile gazetecilik mesleğinin kıymetini anlamamıza yardımcı olur.” dedi.

Chp'li Demir'den gazeteciler günü mesajı!

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile yazılı mesaj yayımladı. Demir; "Son 20 yılda basın birçok sansüre maruz kaldı." dedi.

Köktener’den gazeteciler günü mesajı

Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı ve SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Marmaris Şoförler Odasında Yeni Başkan Kalaycı

Marmaris Şoförler Otomobilciler ve Kamyoncular Odası’nın Olağan Genel Kurulu’nda, son oda yönetiminde Başkan yardımcısı olan Bülent Kalaycı; bir kez daha görev talep ederek yeniden aday olan son 4 dönemin Başkanı İbrahim Tarım’a karşı kazanarak, yeni dönem Başkanı oldu.

Vali Tavlı’dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Tavlı, tüm basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Dalaman’da Karataş güven tazeledi

Dalaman Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimli olağan genel kurulu Dalaman Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Mevcut Başkan Mehmet Karataş 189 oyla tekrar başkanlığa getirilirken, rakibi Nazmi Yılmaz 151 oy aldı.

“Hiç bir esnafımız mağdur olmayacak”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Cumartesi Pazarı olarak bilinen Patlangıç Semt Pazarı’nda Pazar esnafı ile bir araya gelerek esnafın dilek ve şikayetlerini dinledi. GES projeli birçok ihtiyaca hizmet edecek olan kapalı pazaryeri ile ilgili esnafın kaygıları ve merak ettikleri konulara açıklık getiren Başkan Karaca, “Hiçbir esnafımız mağdur olmayacak” dedi.

Başkan Otgöz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, yerel ve ulusal basın-yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Başkan Otgöz Ve Başkan Karaca’dan birlik beraberlik mesajı

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Seydikemer Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

Başkanlık yarışının galibi Soydemir

Mevcut başkan Mehmet Soydemir,Kamil Mutlu Demirtaş ve Tezcan Göktepe’nin yarıştığı Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlık seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre geçerli 3.027 oyun 1567’sini alan Mehmet Soydemir 1.078 oy alan Kamil Mutlu Demirtaş ve 382 oy alan Tezcan Göktepe’ye karşı farklı kazandı.

Vali Tavlı, gazetecilerle kahvaltıda buluştu

Muğla Valisi Orhan Tavlı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Muğla’da görev yapan basın mensuplarıyla Akyaka’da bir araya geldi. Tavlı, “Muğla’mızın tarihi ve kültürel eserlerini yeraltı ve yerüstü zenginliklerini dünyaya tanıttığınız ve ilimizin zenginliklerine değer kattıklarınızdan dolayı teşekkür ederim” diyerek, gazetecilerin gününü kutladı.

“Demokratik Düzenin Sağlıklı İşlemesi Özgür Basınla Mümkündür”

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında tüm basın emekçilerinin gününü kutlayarak, basının çoğulcu ve katılımcı demokrasinin temel öğelerinden biri olduğunu belirtti.

Çırakların ücretleri belli oldu

5063 sayılı Karar doğrultusunda aday çırak ve çıraklar ile işletmelerde mesleki eğitim gören, staj veya tamamlayıcı eğitime devam eden öğrencilerin ücretlerine ilişkin alt sınırlar ile bu ücretlere yönelik devlet katkısı ödemelerinin süresinin uzatılması hakkında karar Resmî Gazete’de yayımlandı.

Toplam 2920 haber.