Saran'dan spor kompleksi

Fethiye Belediyesi ve Saran Group işbirliği ile Eldirek Mahallesi'nde bulunan Okullar Bölgesi'nde yapılan Atatürk Spor Salonu düzenlenen tören ile açıldı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiye belediyesi ve Saran Group işbirliği ile Eldirek Mahallesi Okullar Bölgesi’nde Atatürk Spor Salonu yapıldı.Yapılan kapalı spor salonunun açılışı için düzenlenen törene çok sayıda vatandaş katıldı.
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Arslan tarafından Sadettin Saran’a plaket verildiği açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Arslan “Ülkemiz, bir çok alanda olduğu gibi sporda da artık Avrupa’yla yarışır durumu gelmiştir. Bu yarış sporda verilen önemde olduğu gibi alt yapıya verilen katkıyla da mutlaka örtüşmek durumundadır. Bu bağlamda özellikle eğitim kurumlarımıza ve spor tesislerimize katkıda bulunan kıymetli hayırseverlerimizin desteklerini oldukça önemsiyoruz. İlimizde de hayırseverlerimiz kanalıyla yapılan bu eğitim yatırımlarıyla birlikte Muğla’mız eğitimde lider bir il olma yolunda ilerlemektedir. Bu noktada lokomotif olma adayı olan Fethiye ilçemiz ise malumunuz son yıllarda ülkenin prestijine ciddi anlamda katkı sunmaktadır.  Bu noktada özellikle aklımıza hemen geliveren milli güreşçimiz Süleyman Atlı, yine milli güreşçimiz Ali Yanatma ve boksörümüz Hasan Kubilay Alcu, birincilikle ilçemizi temsil eden Fethiye Bahçeşehir Koleji Kadın Voleybol Takımı, yine birincilikle ilçemizi gururla temsil eden Fethiye Belediye Basketbol Takımı ve vazgeçilmezimiz Fethiyespor Futbol takımını sizler de yakından biliyorsunuz.  Bunlar ilimiz için ülkemiz için gurur kaynakları. Hayırseverimiz sayın Saran Grubu’nun Türkiye’de bildiğimiz üzere bu salon 22. salonu. Bu salonlardan 20 tanesini Doğu ve Güneydoğu bölgesine yaptığını biliyoruz. Bir tanesini ise ayrı bir önem arz ettiğinden dolayı Soma’da şehit madencilerimiz için yaptığını biliyoruz. 22.sini ise Fethiye’de yapmış olmasından dolayı kendilerine şükranlarımı ve minnetlerimi sunuyorum. Tabi ki Fethiye bizim için ilimiz adına kıymetli bir ilçemiz. Ancak Saadettin Bey’den diğer ilçelerimiz noktasında da bu konuda desteğini esirgememesini özellikle istirham ediyoruz. Ayrıca bu salonumuzun bizim okullar bölgesi denilen bu bölgede yedi lise dört bin öğrenciye hitap edecek olması bu anlamda da bu yatırımın ne kadar kıymetli olduğunun sayısal bir verisidir. Bununla birlikte yine Fethiye’de devlet büyüklerimizin destekleri ve takdiriyle bu yıl açmış olduğumuz  Fethiye Gülşen Gökçe Spor Lisesi’nin hemen yanı başında olması da bu yatırımın lokasyon olarak ne kadar uygun bir noktada yapıldığının ayrıca bir göstergesidir. İnşallah bu bölgedeki öğrencilerimizin ve Fethiye’deki gençlerimizin en aktif şekilde kullanacaklarını ümit ederek yeni madalyalar ve yeni başarılarla bizlerin göğüslerini kabartacağına inancımız tamdır” dedi.
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca konuşmasında Sadettin Saran’a teşekkür ederek “Öncelikle sizin gibi güzel insanları Fethiye’de ağırlamaktan onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Bugün burada eğitim ve spor camiası adına güzel bir gün yaşıyorum. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada güzel yatırımları olan medya alanında, havacılık alanında ve savunma sanayisinde vermiş olduğu başarılı hizmetlerin neticesinde onurlu ve gururlu bir insanı karşımızda görüyoruz. Ülkemizde eğitim ve sporda herkese fırsat eşitliği tanıdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Bizler göreve geldiğimizden 4 ay sonra basın danışmanımızla birlikte Sayın Saran’ı iş yerinde ziyaret ettiğimiz zaman bize göstermiş olduğu ilgi ve alaka bizleri memnun etmişti. Bugün bize vermiş olduğu bu güzel eserin sözünü bugün yerine getiriyor. Aslında bu eserin açılışını bir yıl önce yapacaktık. Fakat Elazığ bölgesindeki depremden dolayı Sayın Başkanımız Elazığ bölgesine öncelik verdi ve bir yıl önce Elazığ’a kapalı spor salonu kazandırdı. Bugün Sayın Sadettin Saran ile birlikte bu güzel açılışı yapıyoruz. Fethiye sadece spor alanında değil eğitimde de zirvede olan Türkiye’nin cennet köşelerinden bir tanesi. Fethiye Liselere Geçiş Sınavı’nda 2 yıldır Türkiye birincisi oluyor. Muğla’da iller bazında Türkiye birincisiyiz. Bizler başkanlığımız boyunca ekonomik açıdan zayıf insanlara eğitim alanında birçok destekler verdik. Bu bölgede kolejler ayarında iki tane okul yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devretmiştik. Bölgemizde ihtiyacı olan çocuklarımıza fırsat eşitliği yaratabilmek adına bölgemizdeki dershanelerden yararlanılması için bütün desteği verdik ve eğitime muhtaç bütün çocukların burslarını karşılamıştık. Ulaşımda ücretsiz taşıma imkânı sağlayarak onların en güzel üniversiteleri kazanması için burslarını sağlamıştık. 2,5 yıllık görev sürecimiz boyunca bütün öğrencilere destek verebilmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bölgemizde 2 milyona yakın eğitim setini çocuklarımıza dağıttık. Pandemi boyunca ihtiyaçlı bütün öğrencilerimizin tablet ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösterdik. 10 bine yakın öğrencimizin deneme sınavlarını gerçekleştirdik ve 500’e yakın öğrenciye de şuan itibariyle burs veriyoruz. Sporda ise Fethiye Belediyespor’un 5 dalda 150’ye yakın lisanslı sporcumuz var. Şuan Avrupa Şampiyonu olan Kubilay Avcu kardeşimizi de bünyemizde barındıraraktan önümüzdeki günlerde dünya şampiyonluklarına doğru yürüyeceğiz. Geçen yıl Süper Lig’de büyük takımları Beşkaza Kapalı Spor Salonu’nda ağırladık. Galatasaray, Beşiktaş ve Anadolu Efes gibi takımların maçlarını burada hep beraber izledik. Bizler elimizden geldiğince spora ve eğitime destek vermeye devam edeceğiz. Sadettin Saran’dan bölgemize yatırım yapmasını rica ediyoruz. Bizler de belediye olarak elimizden geleni yapacağız. Bugün ki açılışını yapacağımız spor salonunda başarılı gençler yetişmesi adına gençlere katkı sunacak şekilde iyi dileklerimle herkese hayırlı olmasını diliyorum “dedi. 
Türkiye’nin değişik bölgelerinde spor salonlarının yapılmasına katkı sağlayan Fenerbahçe Kulübü eski yöneticisi ve Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran yaptığı konuşmada “İstanbul’dan, İzmir’den, Ankara’dan, Almanya’dan ve Van’dan gelip bu özel gün de bizimle beraber olduğunuz için çok teşekkür ederim. İyi ki 2 sene önce Alim Başkan beni ziyaret etti. Burada olmaktan çok mutluyum. Birazdan hep beraber 22. Salonumuzu İl Eğitim Müdürlüğü’ne devredeceğiz. Ben bugün sahip olduğum her şeyi spora borçluyum. Dolayısıyla topluma spor üzerinden katkı vermek bizim için öncelik oldu. Bu anlamda katkı sağlamak bize güç veriyor. Tolstoy’un çok sevdiğim bir sözü var. ‘’Yaşadıklarınla değil yaşattıklarınla anılırsın’’ Biz de inşallah gençlerimize güzel şeyler yaşatmak istiyoruz. İnşallah çorbada bizim de tuzumuz olur. Gençler bu spor salonu sizin için. Birkaç nasihatle biraz sonra sizi bırakacağım. Sigara içmeyin demeyeceğim zaten kullanmadığınızı biliyorum. Güçlünün değil haklının yanında olun. Atatürkçü olun. Sizleri seviyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri Atatürk Spor Salonu’nda incelemelerde bulundu. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Sadettin Saran hentbol ve basketbol oynadılar. Sadettin Saran kendisinden imza isteyen çocukları kırmayarak  formalarını imzalayarak resim çekildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN