ÇALIŞ SAHİL KUMU TEMİZLENİYOR

Bölge Turizmi'nin en önemli yerlerinden biri olan Çalış Sahili'nde temizlik çalışması yapıldı. Sahil daha kalkiteli bir sahil kumu elde edebilmek adına traktöre bağlanan elek ile temizlendi.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen Çalış Plajı caretta caretta kaplumbağaları içinde önemli bir konumda.  Turizm sezonunun tam anlamı ile açılmadan önce Çalış Turizm Derneği tarafından Çalış Sahili’nde temizlik çalışması yapıldı. Sahil, kumunun kalitesinin daha da artması adına traktöre bağlanan elek ile temizlendi.
Yaptıkları çalışma ile ilgili açıklama yapan çalış Turizm Derneği Başkanı Mete Ay “Çalışta ciddi bir değişim var. Geçen sene bildiğiniz gibi büyük bir projemiz vardı. Semeresini bu kış görmeye başladık. Cumartesi-Pazar günleri inanılmaz bir kalabalık var. Özellikle kordon boyunda. 2. Ve 3. Etapta göremediğiniz kalabalığı hafta sonları Çalışta görüyorsunuz. Tabi esnaf açısından da çok iyi. Esnafımız yavaş yavaş ticaret yapmaya başlıyor. Yaptıkları ticaretin sonucunda gelen ziyaretçilerimiz de çok mutlu. Ancak kalabalıktan olayı bazı sorunlar da baş göstermeye başlıyor. Bildiğiniz gibi 3 aydır hafta sonları sokak konserlerimiz var. Yine buradaki işletmecilerimiz yapıyor. İnsanlar haliyle öndeki güzelliği ve arkadaki güzel müziği duymak için plaja iniyorlar. Bunlarda hiçbir sakınca yok. Ancak yemeği içmeyi yaptıktan sonra bu pisliği orada bırakarak terk ediyorlar. Çalış Plajı’nda son 2 aydır her hafta temizlik yaptık. Hala kirli. Dün yine Çalış Turizm Tanıtma Derneği elemanlarıyla beraber elle güzel bir temizliğimiz oldu. Bugün de klasik elek yoluyla temizlik yapıyoruz. Hemen gelen misafirlerimiz hem de caretta carettalar açısından çok önemli. Çünkü kumun kalitesi güzelleşiyor. 
1 hafta içerisinde şezlonglarımızı koymaya başlayacağız. Yaklaşık 2 yıldır turizmcilerimiz güzel sezon geçirmediği, borçla mücadele ettiği dönemi artık umut ediyorum geride bırakacağız. Yerli turistlerin buraya gelip yerleşenlerin ve dışarıdan, İngiltere, Hollanda, Amerika, Rusya’dan gelenlerin geliş sebebi bu güzellikler. Bunları korumazsak biz bize kalırız” dedi.

ÇALIŞ SAHİL KUMU TEMİZLENİYORÇALIŞ SAHİL KUMU TEMİZLENİYORÇALIŞ SAHİL KUMU TEMİZLENİYOR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN