ÇANAKKALE SAVAŞI'NIN RUHUNU YAŞATTILAR

Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kızılay Fethiye Şubesi tarafından düzenlenen etkinlik ile Çanakkale Zaferi kahramanlarının, şehitlerinin ve gazilerinin, ruhlarını yaşatmak, onların duygularını hissetmek amacı ile Çanakkale Savaşı sırasında askerlerin bir günlük menüsü olan üzüm hoşafı, buğday aşı ve ekmek hazırlanarak ikram edildi.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı tarafından organize edilen etkinlikte Fethiye Kızılay Fethiye Şubesi  tarafından temin edilen yemeğin malzemeleri okulun usta öğrencileri tarafından pişirildi. Üzüm hoşafı, buğday aşı ve ekmekten oluşan menü Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri ve diğer öğrenciler tarafından misafirlere ikram edildi. Çanakkale Zaferi kahramanlarının,  şehitlerinin ve gazilerinin, ruhlarını yaşatmak, onların duygularını hissetmek amacı ile düzenlenen Ecdad Aşı Etkinliği sırasında duygulu anlar yaşayan katılımcılar asker kıyafeti giyen Orçun Arıcı’ya da büyük ilgi gösterdi.
Düzenlenen Ecdad Aşı Etkinliği hakkında açıklama yapan Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Alpaslan Selçuk “Kızılay’ın katkılarıyla bugün Çanakkale Zaferimizin kahramanları,  şehitleri,  gazilerinin, o gün bizim için kanlarını döken, atalarımızın ruhlarını yaşatmak, onların duygularını hissetmek için Kızılay başkanımızın da manevi duygularıyla bize vermiş olduğu destekle bugün Çanakkale Zaferi aşı pişirdik. Askerlerimizin bir günlük yemiş olduğu menüyü bizde öğrencilerimizle burada aynı duygularla, tatla ve ruhla yaşadık. Bunun için Türk Kızılay’ı Fethiye şubesi başkanımıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Çanakkale ruhu daim olsun, Çanakkale destanını yaşadığımız için ne kadar şanslı bir milletiz. O ruhu bir ömür yaşamaya öğrencilerimize yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.
Etkinliğe yemeğin malzemelerini temin ederek katkıda bulunan Kızılay Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna “ Türk milletinin destan yazdığı bir günü kutluyoruz. 18 Mart “Çanakkale Geçilmez”  diyen ecdadımıza yakışacak bir şekilde onların anısını, hatırasını yaşamak ve yaşatmak için gençlerimizle, okul müdürümüz ve öğretmenlerimizle beraber bugün bu etkinliği yaptık. Temennimiz o ki Türk Milleti geçmişini unutmasın. Bundan ibret alsın. Daha güzel etkinlikler yapsın. Biz de Türk Kızılay’ı olarak bu tür etkinliklerde her zaman varız. Her zaman güzel faaliyetlerin destekçisiyiz. Katkısı olanlara teşekkür ederim. Bugün dağıttığımız yemeklerde geçmişi hatırlamak o günleri yaşamak için buğday aşı, üzüm hoşafı, ve kuru ekmekten oluşan menümüz şu anda öğrencilerimize ikram ediliyor. Geçmişte ne yaşanmış ne olmuş bunları bilsinler” dedi.

ÇANAKKALE SAVAŞI'NIN RUHUNU YAŞATTILARÇANAKKALE SAVAŞI'NIN RUHUNU YAŞATTILARÇANAKKALE SAVAŞI'NIN RUHUNU YAŞATTILARÇANAKKALE SAVAŞI'NIN RUHUNU YAŞATTILARÇANAKKALE SAVAŞI'NIN RUHUNU YAŞATTILARÇANAKKALE SAVAŞI'NIN RUHUNU YAŞATTILAR

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN