FETHİYE'YE YENİ FUAR ALANI

Her yıl düzenli olarak fuarlar yapılan Fethiye'de fuar alanının olmaması sıkıntı yaratıyor. Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit fuar alanı ile ilgili sıkıntının önümüzdeki yıldan itibaren giderileceğini Karaçulha Toptancı Hali yan tarafından bulunan 10 dönümlük alanın Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından fuar alanı olarak tahsis edileceğini ifade etti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiye Tarım ve Seracılık Fuarı’nda Fethiye Ziraat Odası ve Seydikemer Ziraat Odası stantları büyük ilgi görüyor. Stantları ziyaret eden çiftçiler ile birebir ilgilenen Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş ve Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit. Çiftçilere önemli bilgiler aktarıyor.
Fuarın 2. gününde katılımın çok güzel olduğunu ifade eden Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş “Bu yıl Fethiye tarım fuarının 11.’si yapılıyor. İlk gün itibari ile dün yoğundu. Bu sabah kalabalığa bakarsak yoğun geçecek gibi. Bizim fuarda stant açmamızın sebebi Seydikemer’de tarım çok fazla yapıldığı için. Fethiye Seydikemer’in tarımsal bölgesinin 3’te 2’si Seydikemer’e ait. O açıdan çiftçilerimizi ağırlamak ve en iyi ürünlerini tanıtmak için burada bir stant açtık. Bütün çiftçilerimizi Antalya tarım fuarından sonra en büyük fuar olan Fethiye Tarım Fuarı’na gelmesini bekliyoruz” dedi. 

FETHİYE'YE YENİ FUAR ALANI
“FUARIMIZI DÜN KAZASIZ BELASIZ AÇTIK”   
Fethiye Tarım ve Seracılık Fuarı’nın geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Milas Tarım Fuarı’ndan daha iyi geçtiğini ifade eden Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit “Fuarımızı dün kazasız belasız açtık. Bu 11. Tarım fuarımız, 2 yıl pandemiden dolayı ara verdiğimiz için her şeye rağmen katılım çok güzel. 20 gün önce Milas Fuarı’nıda açmıştık. Ona bakınca bizim fuarımız kat kat üstün. Ama önümüzde ki yıllar da daha da üstüne koyarak ilerleyeceğimizi tahmin ediyorum” dedi.


“SENEYE DAHA NEZİH VE RAHAT ORTAMDA FUAR YAPACAĞIMIZA İNANIYORUM”
Çamköy Pazar Yeri’nde  4 dönümde sıkışıyoruz diye konuşan Karayiğit “Dışarıda gördüğünüz fidancımız ve bütün traktör bayilerini bir yere sıkıştırdık. Aslında bunu yaymamız lazım. İçeride yöresel var. Aslında onu dışarı çıkarmamız lazım ki bu firmalarının hepsinin burada olması gerekiyor. İnşallah önümüzde ki seneler de bu fuar alanın geniş olmasını istiyoruz. Dün Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’den onu istedim. O da Büyükşehir kapalı toptancı halinde 10 dönümlük bir yer kapatacağını söyledi. Fethiye Ziraat Odası olarak  her türlü fuarları orada yapabilirsiniz dedi. Seneye daha nezih ve rahat ortamda fuar yapacağımıza inanıyorum. Buradan da katılan firmalara ve dün bizi yalnız bırakmayan oda başkanlarımıza, milletvekillerime, belediye başkanlarıma teşekkür ediyorum. İl Tarım Müdürüm Barış Saylak’a ayrıca teşekkür ediyorum destekleri çok büyüktür” diye konuştu. 

FETHİYE'YE YENİ FUAR ALANI
ÖDÜLLÜ BUZAĞI YARIŞMASI CUMA NAMAZI SONRASI 14’TE BAŞLAYACAK
Yarın Muğla İl Tarım, Hayvancılık ve Orman Müdürlüğü’nün öncülüğünde Buzağı  Güzellik Yarışması düzenleyeceklerini ifade eden Karayiğit “Cuma Namazı sonrası saat 14’de yarışmamız başlayacak. İlk 3 dereceye giren buzağı sahiplerine ödüllerimiz var. Dereceye giremeyenlere de hediye verilecek. İnşallah hayırlı olur güzel bir etkinlik olacağını düşünüyorum. Bütün Fethiye Halkını çiftçiyi, esnafımızı herkesi bekliyoruz. Yalnız çiftçinin fuarı değil, esnaflarımız da gelsin. Çünkü ben inanıyorum ki dün akşam saat 1.30’da eve gittim. Fethiye sokaklarında araba koyacak yer yoktu. Balık hali doluydu, sahil bandına kadar her yer doluydu. Bu ne demek çiftçi ve esnafımızın bir 10 gün Fethiye kış gününde ekonomiksel katkı demektir. Onun için bütün Fethiye halkını, esnafımızı, çiftçimizi tarım fuarımıza Cumartesi öğleden sonra 4’e kadar bekliyorum” diye konuştu.  

FETHİYE'YE YENİ FUAR ALANIFETHİYE'YE YENİ FUAR ALANIFETHİYE'YE YENİ FUAR ALANI

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN