Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa genel sekreterleri ile biraraya geldi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde Ankara'da gerçekleştirilen 'Genel Sekreterler Bilgilendirme Semineri'ne katıldı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Oda ve Borsa Genel Sekreterlerine seslenen Hisarcıklıoğlu, Oda ve borsa camiasında sihirli kelimenin “Birlik” olduğunu vurgulayarak, “Bizler; üyelerimizle, genel sekreterlerimizle, çalışanlarımızla, Oda ve Borsa Başkanlarımızla, büyük bir aileyiz." dedi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Sekreterler Eğitim Semineri’nde yaptığı konuşmada TOBB'un Türkiye’nin her kesiminden, her sektöründen şirketleri, girişimcileri temsil eden, tek meslek örgütü olduğunu belirterek, “Birliğimiz, gücümüz ve etkinliğimiz, bizim, yani bu camianın farkıdır. Başka kurumlardan bizi ayrıştıran, bizi öne çıkartan, en büyük özelliğidir” şeklinde konuştu.
Büyük gücün, sorumluluğunun da büyük olduğuna dikkat çeken TOBB Başkanı, “Bize emanet edilen bu gücün, sorumluluğun hakkını vermek durumundayız. Bu da bizim hem hukuki, hem de ahlaki görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Camia olarak büyük işler, hizmetler yapıyoruz. Tüm bunların arkasındaki asıl kişiler, sizlersiniz. Sizler başarılı işler yaptığınızda, biz de başarılı oluyoruz. Böylece hepimizin gücü ve itibarı da artıyor” dedi.
Hisarcıklıoğlu, bu yüzden kendilerine düşen görevin genel sekreterleri en iyi şekilde hazırlamak, en iyi bilgilerle donatmak olduğunu söyledi.
“Bizim camiamız Türkiye’nin en demokratik kurumudur” diyen Hisarcıklıoğlu şöyle devam etti: “Dolayısıyla, seçimlerin demokratik kurallara uygun olarak, hakça yapılması açısından önemli bir sorumluluğunuz var. Kanuna, mevzuata ve kurallara uygun hareket etmek zorundasınız. Her zaman objektif olun. Tek isteğimiz, seçimlerin hak ve adalet içinde, kurallara uygun olarak gerçekleşmesi. Bu camianın değerini, gücünü, etkinliğini ancak böyle koruruz. Hepimiz, çalıştığımız, emek verdiğimiz bu kurumları, içinde çalışmaktan gurur duyduğumuz, herkese iftiharla söyleyebildiğimiz bir seviyeye getirmeliyiz”.
Avrupa Odalar Birliği, İslam TSO ve Asya-Pasifik TSO yönetiminde olduğunu anımsatan Hisarcıklıoğlu, Türkiye’deki oda ve borsa sisteminin örnek alınır hale geldiğini, bunda da genel sekreterlerin emeğinin çok büyük olduğunu söyledi.
Oda ve Borsaların proje fabrikası haline geldiğini belirten Hisarcıklıoğlu, “Ulusal ve uluslararası hibe programlarından, giderek artan şekilde yararlanmaya başladılar. Şehirlerinize hem maddi kaynak, hem de know-how kazandırdınız. Son 20 sene de, Oda ve borsalarımızca 1900’ün üzerinde proje hayata geçirildi. Bunlar hep sizlerin sayesinde oldu. Buna devam edin ve bir gözünüz hep projelerde olsun” şeklinde konuştu. 
TOBB ve Oda/Borsa camiasında sihirli kelimenin “Birlik” olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Bizler; üyelerimizle, genel sekreterlerimizle, çalışanlarımızla, Oda ve Borsa Başkanlarımızla, büyük bir aileyiz.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN