MAKAMLAR ÇOCUKLARIN OLDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Fethiye kaymakamlığı Makamı'na Gazi İlkokulu'ndan 5. Sınıf Öğprencileri Enes Nuri Yıldırım, Selin Kavruk ve Şeyma Apa oturdular.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Her yıl geleneksel hale gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Gazi İlkokulu’ndan 5. Sınıf Öğprencileri Enes Nuri Yıldırım, Selin Kavruk ve Şeyma Apa  yarım saatliğine Fethiye Kaymakamı  Alper Balcı’nın makamına oturarak sıra ile Fethiye Kaymakamlığı yaptılar. Öğrencilere Sınıf Öğretmeni Ahmet Nasır Çeçen ve Okul Müdürü Bengü Büyükteke eşlik etti.
Öğrenciler Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’ya Türk Bayrağı ve kendi yaptıkları tabloyu hediye ettiler. Kaymakam Balcı’a çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
Fethiye Kaymakamı Alper Balcı makamını çocuklara devrederken yaptığı açıklamada “21 yıllık meslek hayatımda hep böyle yaptım. Bugün akşama kadar sizin süreniz var. Ne zaman isterseniz o zaman bırakın ama bugün buranın Kaymakamı sizsiniz. Ziliniz burada telefon orada. Özel kalem emrinizde. Bugün emirleri siz verceksiniz. Bugün sizin gününüz. Ben biraz mesleğimi anlatayım hemen, ondan sonra köşeye geçeceğim ve emrinizi bekleyeceğim. Bugün dile benden ne dilersen günü. Atam Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü sizlere armağan etmiş. Bu gücü çocuklar adına kullanın” dedi. 
Fethiye Kaymakamı olarak  telefonla Karayolları Şube Müdürlüğü’nü, Fethiye Belediye Başkanı’nı ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü aradılar.Çocuk kaymakamlar karayollarından Gazi İlkokulu önüne yaya geçidi yapılmasını, Fethiye Belediye Başkanı’ndan yolların bir an önce tamamlanmasını ve Milli Eğitim Müdürü’nden ilkokul 1,2,3 ve 4. Sınıf öğrencileri arasında bilgi yarışı düzenlenmesini talep ettiler.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’DE ÇOCUKLARINDI
Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’nın makamına ise Karaçulha Şehit M.Gökdal İlkokulu 4. Sınıf Öğrencileri Gökay Sezgin, Erva Gündüz ve 3 Sınıf Öğrencisi Esmanur Sülük oturdu. Çocuklara Okul Müdürü İlknur Başaran ve Sınıf Öğretmeni Murat Kürşat Koç eşlik etti. Milli Eğitim Müdürü makamına oturan öğrenciler yetkililerden bölgede kaç okul, kaç öğrenci ve öğretmen olduğunun bilgilerini aldılar. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN