Muğla'da Geleneksel Atatürk Koşusu'na Yoğun İlgi

Türkiye'nin en eski atletizm gelenekleri arasında yer alan ve ülke genelinde 27 Aralık 1919 tarihinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişi nedeniyle yapılan Büyük Atatürk Koşusu, Muğla'da da koşuldu.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonunda her yaştan sporcunun katıldığı yarışlar 7 ilçede eşzamanlı olarak başladı. Yarışlar büyük çekişmeye sahne olurken kazanan her zamanki gibi dostluk oldu. 
Yarışlar; Merkez ilçe Menteşe'de Muğla Atatürk Stadında, Ortaca ilçesi Dalyan Sülüngür gölü kenarında, Köyceğiz İlçe Stadında, Datça'da, Dalaman'da, Bodrum Turgutreis'te ve Milas İlçe Stadı’nda yapılan yarışlarla tamamlandı.


"Özel Sporcu Atatürk İçin Koştu"
Muğla Menteşe Koca Mustafa Efendi İlköğretim Okulu öğrencisi Otizimli özel sporcu İsmail Görkem Özcan, Muğla Atatürk Stadında koştuğu özel yarışla varış noktasına başarı ile gelerek birincilik madalyasını Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’nın elinden aldı. 10 kategoride toplam 637 sporcunun katıldığı yarışlarda dereceye giren ilk 3 sporcuya madalya verilirken, katılan tüm sporculara katılım sertifikası takdimi yapıldı.


"Gençlerin sporla iç içe yaşamaları amacındayız"
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Her yıl İl Faaliyet Programımız kapsamında yapmış olduğumuz 27 Aralık Büyük Atatürk Koşusunu bu yıl yoğun bir katılımla gerçekleştirdik. Bu vesileyle hem Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıldönümünü kutlamış oluyoruz, hem de gençlerin spora yönlendirilmesini, her türlü bağımlılıktan uzak, sporla iç içe yaşayan aynı zamanda da derslerinde başarılı olan, geleceğimiz için hem sağlıklı bireyler hem de spora yönelmiş, spor bilinci gelişmiş bireyler yetiştirmek amacındayız. Katılım gösteren sporcularımızı tebrik ediyorum ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN