Resim topluluğundan 'Orman, Ağaç, İnsan' Sergisi

Menteşe Belediyesi Resim Topluluğu'nun geçtiğimiz yaz ayında bölgemizde yaşanan orman yangınlarına dikkat çekmek adına açtıkları 'Orman, ağaç, İnsan' temalı resim sergisi Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nde açıldı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Sergide 35 kursiyerin 45 yağlı boya çalışmasının yer aldığını belirten Menteşe Belediyesi Resim Topluluğu eğitmeni İçim Taşkın, “Sanatçı, yaşadığı toplumdan, tarihten, dönemden bağımsız değildir. Her bir kursiyerimiz kendi penceresinden orman imgesini tuvale aktardı. Sergimiz 13 Mart tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine açık olacak.” dedi. 
Serginin açılışını kursiyerler ile birlikte yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Geçtiğimiz yaz yaşadığımız orman yangınları hepimizi derinden üzdü. Yangınlar sadece ağaçlarımızı değil, doğada yaşayan tüm canlılarında yaşam alanlarını yok etti. Belediyemiz resim topluluğunun bölgemizde yaşanan orman yangınlarının zararına dikkat çekmek adına tuvallerine taşıdıkları sergi, bizlere o günleri unutturmamak adına açılmış önemli bir sergi. Bu serginin bir diğer önemli yanı da 35 kursiyerimizden 33’ünün kadın olması. Kadınlar hayatın her alanında olduğu gibi güzel sanatlarda da resmin tüm inceliklerini bizlere başarıyla gösteriyorlar. Kursiyerlerimizi tebrik ediyorum.” dedi. 

HaberHaberHaber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN