YÖRESEL LEZZETLER HALKLA BULUŞTU

Fethiye Yöresel Dans Festivali, Beşkaza Meydanı'nda başladı. Festival kapsamında birçok yöresel yemekler yapılarak halka ikram edildi.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiye Beşkaza Meydanı’nda Yöresel Dans Festivali etkinliği başladı. 2 gün boyunca sürecek olan programda el emeği ürün statlarından yöresel yemeklere kadar birçok şey bulmak mümkün. Festival kapsamında şefler tarafından çiğköfteden patlıcan yemeğine kadar birçok çeşit yemek yapılarak halka ikram edildi. 

YÖRESEL LEZZETLER HALKLA BULUŞTU
FESTİVALİMİZE YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR
Etkinlik hakkında konuşan Şef Mavi Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Onur Arslan, "Merhabalar, ben Onur Arslan. Şef Mavi Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanıyım. Buradaki etkinlik 2018 yılında başlattığımız ve 2018-2019’da yaptığımız Yörefest ve dans festivali. Yörefest’in açılımında ise el emeği ile yapılan ürünler, ev yemeği ürünleri ve doğal ürünlerden oluşuyor. Pandemi döneminden dolayı bir ara vermek zorunda kalmıştık. Şimdi ise tekrardan festivalimizi yapıyoruz. 11-12 Mayıs 2 gün Beşkaza Meydanındayız. Festivalimize yoğun ilgi devam ediyor. Programın içeriğinde saat 10.00’da stantlarımız açılıyor. Öğlen ise şeflerimiz, atölyelerde yöresel yemekler yapacak. Şeflerimizi bu yaptıkları şovlarla tanıtmak istiyoruz" İfadelerini kullandı.

 

YÖRESEL LEZZETLER HALKLA BULUŞTUYÖRESEL LEZZETLER HALKLA BULUŞTUYÖRESEL LEZZETLER HALKLA BULUŞTU

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN