Arzu Özlem SİPAHİ Haberleri

Arzu Özlem SİPAHİ Haberleri

Arzu Özlem SİPAHİ haberleri, haber editörü Arzu Özlem SİPAHİ tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Özlüce fosil alanında kazılar yeniden başladı

İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl Özlüce–Muğla Kurtarma Kazısında incelemelerde bulundu.

Fethiye'de haraç çetesi adliyeye sevk edildi

Fethiye’de sanayi esnafından haraç aldıkları iddia edilen 6 şüpheli polis ekipleri tarafından gözaltına alınıp, adliyeye sevk edildi.

Sadim Marine Tech'de yerini aldı

Marine Tech Göcek yat ve tekne ekipmanları sergisi kapılarını açtı. Fuarda yerini alan Sadim Yangın Söndürme işletmesi fuara katılımdan oldukça memnun olduklarını belirtti.

Marintech, Fethiye Yat ve Tekne Ekipmanları Fuarı Göcek’te başladı

Bu yıl 5. gerçekleştirilen ve 3 yıldır Göcek Mahallesi’nde yapılan Marintech, Fethiye Yat ve Tekne Ekipmanları fuarı törenle ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Başkan Özdemir, “Türk kadınının gücü tartışılamaz”

Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi, Kesikkapı Mahalle Muhtarı Süzen Taşar’ı ziyaret etti.

İşimiz Temiz Projesi Eğitimleri Muğla’da başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, TOBB KGK ve OPET’in iş birliği ile geliştirilen “İşimiz Temiz Projesi” kapsamında Halk Eğitimi Merkezleri’nde eğitimler başladı. “İşimiz Temiz” Hijyen Eğitimleri yeme-içme, konaklama ve ulaşım sektörlerindeki mikro işletmeler başta olmak üzere hijyen konusunda normlarını yükseltmek isteyen tüm diğer işletme sahipleri ve çalışanlarına ücretsiz olarak sunuluyor. İşletmelerin hijyen kapasitelerini ve tercih edilebilirliklerini artırmak ve gelirlerini yükseltmek için başlatılan projenin ilk yılında pilot olarak seçilen Antalya, İzmir ve Muğla’da eğitimlere başvurular devam ediyor.

Çıralı, “Çalış bölgemizin de kendine has sorunları var”

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Çalış Bölgesel Toplantısı gerçekleştirdi. Çalış Bölgesinin de kendine has sorunları olduğuna değinen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, “Tüm turizm sektörümüzün olduğu gibi Çalış bölgemizin de kendine has sorunları var. Bunları ele alacağımız toplantımızın da sizlerin katılımıyla verimli olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Menteşe’de coşkuyla kutlanacak

Cumhuriyet’imizin ilan edilişinin 98. yıl dönümü Menteşe’de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Menteşe Belediyesi tarafından hazırlanan programlar kapsamında, Ata’mızın en büyük mirası, çağdaş Türkiye’nin temeli Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümü Menteşe’de coşkuyla kutlanacak.

Türk Yıldızları nefes kesti

21'nci Ölüdeniz Hava oyunları festivalinde Türk Yıldızları nefes kesti. Birbirine uyumu ile izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Türk Yıldızları gönüllerde taht kurdu.

Akrobasi Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

21. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları, birbirinden farklı gösterilerle devam etti. Hava oyunları etkinlikleri kapsamında akrobasi yarışmasında dereceye giren pilotlar ödüllendirildi.

Benzine yeni zam!

TL, dolar karşısında hızla değer kaybederken, benzine Salı (26 Ekim 2021) gününden itibaren 44 kuruşluk yeni bir zam geleceği öğrenildi.

Evde çıkan yangın paniğe neden oldu

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde elektrikten kaynaklı çıkan ev yanığını paniğe neden oldu.

Beşiktaşlılardan Fethiye’nin Sultanlarına tatlı ikramı

Fethiye Beşiktaş Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Voleybol Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele eden Fethiye Bahçeşehir Spor Kulübü’nün antrenmanını ziyaret etti.

MUTSO’dan dilimi 5 bin liralık Muğla Saraylısı açıklaması

Muğla'nın Menteşe ilçesinde tanıtım amacıyla altın kaplamalı şekilde yapılan sembolik "Muğla Saraylısı" tatlısının dilimi 5 bin liradan satıldı. Tatlının ilk dilimi, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) satın aldı. Altın Kaplı Muğla Saraylısı'nın bir diliminin 5 bin liradan satın alınması kamuoyunda tepki toplamıştı. Konuyla ilgili MUTSO açıklama yaptı.

Kaymakam Fırat'a ziyaret

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Minder Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’ı makamında ziyaret ettiler.

Seher Yılmazer’den “Sosyal Dışlanma” Söyleşisi

15 Ekim Dünya Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü dolayısıyla Muğla Sıktı Koçman Üniversitesi ve Gören Kalpler Eğitim Derneği iş birliğinde “Sosyal Dışlanma” konulu söyleşi gerçekleşti.

Toplam 214 haber.