BİTMEYEN SORULAR.. SORULAR.. SORULAR.. - Gülyüz YURDAGÜL SIRT

BİTMEYEN SORULAR.. SORULAR.. SORULAR..


Takvimler 15 Temmuz 2016 Cuma tarihini gösterdiğinde vatandaşlar, Fetö terör örgütüne karşı eşine daha önce dünyada rastlanmamış bir direniş göstermişti. Ankara ve İstanbul merkezli olmak üzere ülkenin 81 ilinde yüz binler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile vatan savunması için sokağa çıkmıştı. Bu darbe girişimi tüm yurtta yaklaşık 22 saatte kontrol altına alınarak milletin zaferiyle sonuçlanmış, 251 şehit ve 2 bin 196 gazi verilmişti. Ülkemizin geçirdiği bu elim olayın ardından 15 Temmuz tarihi resmi tatil olarak ilan edildi. Her yıl, 15 Temmuz akşamı, ülkenin dört bir yanında sabahlara kadar demokrasi nöbetleri tutularak hem şehitler anılıyor, hem de milletin zaferi kutlanıyor. 
Güzel, haber tadında bir giriş oldu.. bu kısa girişte herşey yerli yerinde.. giriş, gelişme, sonuç.. Vatan, millet, Sakarya.. Tabii ki o gece demokrasi bir yara aldı. Giden canlar oldu. Vatanını seven böyle bir olayı asla tasvip edemez, etmemeli de.. Ancak, olayın ama kısmına gelelim. 22 saatte darbe girişimi bastırıldı ya, olaylar pata küte çok çabuk gelişti..? iki bomba, üç baskın, asker darp edip öldürme, hoop 22 saat doldu bile. Bu olayın ben asıl neresindeyim biliyor musunuz? Kafama takılıp orda 4 yıl boyunca kalan soru işaretlerim var. Ve biliyorum ki bu yazımın sonrasında da orada kalmaya devam edecekler.. takıntılarımı aşağıda sıralıyorum, siz uygun olanını alıp mantık sınırınızı zorlamadan yanıtlarsınız umarım..
-    Rusya Devlet başkanı Putin'in danışmanlarından Alexandr Dugin'in darbe girişimi istihbaratını Cumhurbaşkanı ve başbakana 14 Temmuz'da ilettiği doğru mu?
-    Eğer 15 Temmuz emir komuta dahilinde yapıldıysa Akar neden yargılanmıyor ve göreve devam ediyor ?
-    Eğer 15 Temmuz emir komuta dahilinde değilse kendisine bağlı askeri istihbarat teşkilatı olan Genelkurmay Başkanı günlerce hatta aylarca hazırlık gereken bir cunta yapılanmasından nasıl haberdar olmadı?
-    En ilkel toplumlarda bile suçlanan isimlere söz hakkı tanınır. Meclis darbe komisyonu Fethullah Gülen de dinlensin diye karar vermişken bu kararı kim değiştirtti?
-    Darbe girişimi başlamasından 10 dakika sonra, olayın failinin Fetö olduğu hep bir ağızdan nasıl emin olunup da açıklandı? 
-    Genelkurmay tarafından saat 18.00 itibariyle hiçbir uçağın kalkmaması, kışlalardan hiç bir askeri araç ve silahın çıkmaması emredildiği ve bunu tüm TSK organları tarafından duyulduğu halde ne olduğundan habersiz küçük askeri grupların sokağa çıkarılması emrini kim verdi?
-    Dünya tarihinde tüm darbeler sabaha karşı yapılmışken bu teşebbüs için insanların en uyanık olduğu saatin, prime time'ın tercih edilmesinin sebebi nedir?
-    Darbe girişimi saat 16:30'da Genelkurmay'a ulaşmış ancak kuvvet komutanları saatlerce düğünde nasıl kalabilmiş?
-    Yüzlerce üst düzey güvenlik personelinin çalıştığı Cumhurbaşkanlığı Saray'ına 3'ü rütbeli 13 Fetöcü hangi akla hizmet dalabilmiş? Anında yakalanacaklarını bile bile üstelik.. Yürek mi yemişlerdi?
-    Darbeciler, gidip TBMM'yi bombalıyor ama Sarayın bahçesinin bir köşesi ancak zarar görüyor Allah'tan çok şükür.. ?
-    En küçük bir terör hadisesinde medyaya yayın yasağı getirilirken darbe teşebbüsü gibi hadisede niye yayın yasağı getirilmedi? Hayır şikayetçi değilim, tıkır tıkır girdim o gece sosyal medyaya, tüm gelişmeleri Allah'tan ordan takip edebildik. Yoksa nereden izleyecektik ki? İnternet hızımız da yavaşlamadı çok şükür..?   
-    15 Temmuz sivil ölümlerinin araştırılıp otopsi yapıldığını ben duymadım? 
-    Darbe girişiminin hemen ertesi gün 2 bin 475 hakimin HSYK tarafından açığa alınması..?
Mantıklı yanıtları var mıdır bilemem ama umarım buna benzer bir olay yaşamayız bir daha.. 15 Temmuz 2016'da şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar  diliyorum.. Sağlıcakla ve mutlu kalın..

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Ağs

KENDİNİ BÜYÜTME..

06Ağs

TEKNOLOJİNİN TATLI BELASI..!

29Tem

SUSMA..KONUŞ..!

22Tem
16Tem