Kafamı Kurcalayan Sorular - Hasan Telli

Kafamı Kurcalayan Sorular


Yıllardır köşemin klasikleri arasına giren bir başlık. Uzun süre kafamda biriken soruları bir araya getirip cevap aradığım yazıların neredeyse diziye bağlanmış hali gibi. Bu başlık altında çokça yazı yazar oldum. Biriken soruları toparlayıp hepsini de tek yazıda muhataplarına sormak pek da kolay olmuyor. Soruları sordukça daha cevaplarını alamadan yeni sorular birikiyor ve artarak devam ediyor. Soruları sormadan da geçemiyorum zira benimde akşamları başımı yastığa koyduğumda uyuyabilmem lazım. Bildiklerimizi yada gördüklerimizi sizlere aktarmakla görevliyiz. Sormalı sorgulamalıyız ki gerçeği herkes öğrensin.

SORU1- Geçtiğimiz günlerde Muğlaspor 48 Gençlik Taraftar Derneği resmi sosyal medya hesaplarında bir açıklama yaptı. Epeyce uzun olan açıklamada; “Kulübün içinde bulunduğu ekonomik krizi yakından takip ediyoruz. Futbolcu kardeşlerimizden bazılarının alacakları karşılığında, futbol federasyonuna müracaat ettiğini, diğer futbolcularında zamanı geçmiş alacaklarını almak için başvuracaklarını duyuyoruz. Bununla ilgili mevcut yönetim kurulunun nasıl bir yol çizeceğini merakla bekliyoruz.” Deniliyordu. Şimdi merak içinde Muğlaspor yönetiminden gelecek cevabı bekler olduk. Acaba bizi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar gibi komik bir açıklama mı gelecek yoksa evet borçluyuz ödeyemiyoruz gibi bir açıklamamı. Her kongrede aday olan başkan ve yönetimi olan borçları ve oluşacak borçları bilmeden mi aday oluyor merak ediyorum.

SORU2- Geçtiğimiz yerel seçim döneminde temposuna alışık olduğumuz Barış Saylak Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü oluktan sonrada temposundan bir şey kaybetmedi. Neredeyse her gün bir ilçede üretici, kooperatif yada oda ziyaretinde olan Saylak’ı görünce bundan önce görev yapan il müdürlerinin gün boyu odalarında kaç bardak çay, kahve içerek günü tamamladıklarını merak eder oldum.

SORU3- Ne zaman yağmur yağsa elektriklerimiz kesilir sokaklarda yürürken geçen arabaların sıçrattığı su ile ıslanırdık. Uzun süre alt yapı çalışmaları ile gündemde olan Recai Güreli caddesinde artık yürürken araçların bizi ıslatması neredeyse imkansız hale geldi. Yapılan çalışmaların semeresini bu yağmurlarda aldık. Ancak ana cadde ile kesişen ara yolların çıkış noktalarına yağmur suyu drenaj ızgaralarını yerleştiren ve kontrol eden mühendislere hayranım. Eğimi hesaplayamayan bu arkadaşlar burada biriken sulara basmadan geçme konusunda da yeni bir proje üretirler mi diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

SORU4- Geçtiğimiz günlerde Türk Siyasi Hayatına bir siyasi parti daha eklendi. Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu liderliğinde Gelecek Partisi kuruldu. Partinin kurucuları 150 kişi olarak İç İşleri Bakanlığına teslim edildi. Bu 150 kurucu arasında Muğla’dan iki kişi yer aldı. Biri Prof. Dr. Recep Şener diğeri ise Fethiye’den Mimar Selahattin Kayaman. İsimler dikkati çekti. Recep Şener bu güne kadar hiçbir siyasi oluşumun içerisinde yer almazken Selahattin Kayaman ise neredeyse hayatı siyasetin içerisinde savrulan biri. Kendisini çok tanımıyordum Fethiye’de siyaseti yakından takip edenlere sordum aldığım cevaplar isi epeyce ilginçti. Belediye başkanlıklarında her dönem aday adayı olan bir şahıs. Burada bir haremlik selamlık otel yaptırdı. İstanbul’da bir uzman mimarlık iş yeri var. En son 2019 seçimlerinde İyi Parti’den aday olabilmek için irtibata geçti. 2019 yerel seçimlerinde bunlar ortaya çıkınca sosyal medya hesabından açıklama yaparak yalanladı hemen akabinde de İyi Parti İlçe Başkanı doğruladı. Ne diyeyim Kayaman’ın bu siyasi havuzda yüzüşü bana bulanık suda yol alanları hatırlattı. Kayaman’ın siyasette daha neler yapacağını bekleyip göreceğiz.  

 

 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
28Oca

Emek Bilinci

21Oca

Sihirli Bir Oy

09Oca
02Oca

Hava Isınıyor!

24Ara

Kafamı Kurcalayan Sorular